Oto Kokpit

Oto Kokpit’te Geçen Sene En Çok Bunlar Okundu

Oto Kokpit’te Geçen Sene En Çok Bunlar Okundu

Vee vee vee, bir yıl daha geride bıraktık. 20 Ocak 2014 tarihinde başlayan Oto Kokpit serüveni, İki yılı yakında deviriyor. Tabi ondan önce 2015 yılını devirdik. Geçtiğimiz sene içerisinde otokokpit.com, epeyce büyüdü. Fazla odaklanamadım ama asla da ihmal etmedim. Bunun karşılığında ise 2015 yılı içerisinde 948.000 tekil kullanıcıya ulaşırken, 1.170.000 üzerinde oturum sayısı gerçekleşti. Bu veriler google analytics verilerinden alarak size aktarıyorum. Efendime söyliyim, bunların yanı sıra sitede yer alan içeriklerde sayfa başına görüntülenme değeri yüksek yazılar var. Onları da aktarayım.

oto-kokpitte-gecen-sene-en-cok-bunlar-okundu

Geçtiğimiz sene google arama motorunda istediğim gibi olmasa da birçok hedef kelime de Türkiye’deki otomobil ile ilgili birçok sitelerin önünde yer aldım. Hatta çoğu zaman ilk sayfa ilk sırayı otokokpit ile kapattım. Özellikle b8 kasa passat ile ilgili haber bir yıl içerisinde 290.000‘den fazla görüntüleme aldı. Çok iyi olmasa da en fazla okunan içerik bu oldu. Tabi söz konusu d segmentindeki araçların kapışması olunca 2015 model mondeo‘da bu sıralama da 145.000‘den fazla görüntüleme ile ikinci sırayı aldı. Tabi peşine ilk 5’in 2, 3 ve 4. sıralarını ford kapattı.
Sırasıyla;
2015 Ford Mustang
Yeni Kasa Ford Tourneo Connect ve
2015 Yeni Ford Focus ilk beşi tamamladılar. Ne kadar Ford’cu bir site olmuşum 😛 (biliyorum çok yanlış yerlere çekilecek konu 🙂 ). Halbuki en çok okunanlar listesi şöyle devam ediyor:
2015 Yeni Kasa Opel Corsa
2015 Yeni Kasa Mazda 3
2015 Yeni Kasa Vw Polo
2016 Yeni Kasa Opel Astra K
2015 Yeni Ford Courier

Top 10 bu şekilde oluşuyor ama listenin devamında Mercedes, Toyota, Renault, Hyundai gibi markalarında önemli modelleri ilk 20 içerisinde yer alıyor. Bu sene hedefim siteyi daha kullanılabilir hale getirmek ama ondan daha önemli olan kaliteli içerikleri daha da zenginleştirip sizlere sunmak olacak. Otomobil adına bu sektörde bende payıma düşeni elimden geldiğince yapmaya çalışıyorum. Umarım bir katkımız olur.

Hasan Can BOZKURT

Yorumlar
  1. Cengaver Türk dedi ki:

    Fransız Pejo Klio, Reno Pejovenk ve Yahudi Mersedesi Opel

] }