Oto Kokpit

Oto Ekspertizde Sunulan Hizmetler Nelerdir?

Oto Ekspertizde Sunulan Hizmetler Nelerdir?

İkinci el araç alacakların uğrak yerlerinden biri olan ekspertiz hizmeti ile aracın durumu hakkında genel bilgi sahibi olabilirsiniz. Aracın gerekli olan kontrollerinin yapılarak alıp almayacağınıza karar vermenize de yardımcı olan ekspertiz raporu bağımsız kurumlar tarafından alınır. İkinci el bir araç alacaksanız mutlaka bu hizmetin içeriğinden yararlanmanız gerekir. Bu hizmeti veren firmalar gerekli alt yapıya sahip olarak hizmet vermekle beraber alanında uzman bir kadroya sahiptir. Kadıköy oto ekspertiz hizmeti alarak aracınızın yeterlilik durumları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Hizmet İçerikleri Nelerdir?

Almak istediğiniz aracı ekspertize götürdüğünüzde gerekli olan tüm kontroller yapılır ve size bu rapor olarak sunulur. Bu hizmet için belirli bir ücret ödemesi yapmanız gerekir. Ekspertiz hizmet içeriğinde aşağıdaki işlemler bulunur.

Kaporta Boya Ekspertizi

Aracın tüm kaportası kontrol edilir. Boya olan noktalar belirlenir ve raporda ilgili yerlere işaretlenir. Ayrıca orijinal parçalar ve değişen noktalar da belirlenerek size bilgi verilir.

Motor Ekspertizi

Motor ekspertiz hizmet içeriğinde motorun gerekli olan tüm aksamları kontrol edilir. Motorun elektrik tesisatı, motor yağı kontrolü diğer tüm etkenleri test edilir ve herhangi bir sorun var ise rapora eklenir.

Dış Kondisyon Ekspertizi

Bu hizmet içeriğinde far yıkama sistemlerine, lastiklere, park ve sis lambaları, silecek ve benzeri durumlar test edilerek kontrol edilir.

Fren Testleri

ABS, fren diski ve balataları kontrol edilir. Ayrıca test sürüşü yapılarak frenler kontrol edilir.

Ekspertiz Raporu

Aracın gerekli olan testleri yapıldıktan sonra size araç üzerinde bulunan arızalar hakkında genel bir rapor sunulur. Bu rapor ayrıntılı olarak size sunulmaktadır. Tüm testlerin sonuçları geniş kapsamlı olarak belirtilmektedir. Bu hizmet tüm araç modelleri için geçerlidir.

İstanbul Kadıköy oto ekspertiz hizmeti alarak satın almak istediğiniz araç hakkında geniş bilgiye sahip olabilirsiniz. Özellikle aracın değişen parçalarının olup olmadığını ve boya durumunu öğrenebilirsiniz. İkinci el bir araç almak istediğinizde bu hizmeti almadan kesinlikle araç almak güvenilir olmamaktadır. Günümüzde birçok hizmet veren ekspertiz bulunuyor. Bunlar yasal olarak bağımsız çalışan kuruluşlardır. Ayrıca alt yapıları kurumsal olarak hazırlanmakta olup gerekli test ve analizleri yapabilecek makine ve teçhizata sahipler. Bu sayede güvenilir bir şekilde hizmet alarak sonuca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Güvenilir bir şekilde araç almak istediğinizde bu yapılan hizmet içeriği aracın size hangi kalitede sunulduğunu da gösterir. Bu sayede aracı daha güvenilir şekilde kullanım sağlayabilirsiniz. Ekspertiz hizmeti sonrası alacağınız raporun ilgili aracı alıp almamanıza karar vermenizde yardımcı olacaktır. Hizmet alacağınız kurumu seçeceğiniz zaman mutlaka size sunacağı içeriği kontrol etmeniz gerekir. Ayrıca sizde isterseniz aracın bakılması istediği noktaları da belirtebilirsiniz. Bu sayede daha  sağlıklı bir sonuca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }