Oto Kokpit

Motorlu Taşıtlar Vergisi Ödemesinin En Zahmetsiz ve En Avantajlı Yolu!

19.01.2019
Motorlu Taşıtlar Vergisi Ödemesinin En Zahmetsiz ve En Avantajlı Yolu!

Motorlu Taşıtlar Vergisi, istisnai özelliklere sahip olmayan tüm motorlu kara, hava ve deniz taşıtlarının garantabi olduğu bir vergilendirmedir. Araç sahiplerinin yılda iki kez ödemek zorunda olduğu bir vergi türü olan MTV, her yıl ocak ve temmuz aylarında tahsil edilir. Motorlu Taşıtlar Vergisi, kanunda yer alan tarifelere göre belirlenir. Bu tarifelerde aracın cinsi, yaşı, silindir hacmi ve ağırlığı gibi özelliklerinden hareketle ödenecek vergi tutarı değişiklik gösterebilir. Ödenmesi gereken vergi tutarı bilgisi, Gelir İdaresi Başkanlığı’nın internet sitesi gib.gov.tr’ den yapacağınız sorgulamada MTV ödemeler adımına geçmeden önce sizinle paylaşılır.

Motorlu Taşıt Vergisi ödeme işleminizi, gib.gov.tr sitesindeki ödeme seçeneklerinden GarantiPay’i seçerek kart bilgilerinizi girmeden 3 taksit olacak şekilde gerçekleştirebileceğiniz gibi, aynı menüden kredi kartı seçeneğini tercih ederek, Bonus kartınızla 2 taksitli olacak şekilde de yapabilirsiniz. BonusFlaş uygulaması sayesinde de hızı ve güvenli bir şekilde yapılabilen MTV ödemesi işlemi, alternatif olarak Garanti MTV Ödeme sayfasından, Garanti Cep ve İnternet’ten, Paramatiklerden ve 444 0 333 Alo Garanti’den de kolay bir şekilde gerçekleştirilebilir.

Aracınızın motorlu taşıtlar vergisi ödemenizi Garanti Bankası’nın sunduğu ayrıcalıklı seçeneklerden biri ile yaptığınız takdirde hem size özel taşıt vergisi ödemesi kampanyalarından faydalanabilir, hem de üşendiğiniz için ertelediğiniz “Motorlu Taşıt Vergisi öde!” hatırlatmalarınızdan en kestirme yoldan kurtulabilirsiniz.

Garanti’nin sunduğu araç vergisi ödemesi kampanyalarının ilki, 3 taksit fırsatı ile GarantiPay’dir. 3 taksit fırsatından faydalanabilmek için, gib.gov.tr’de borcunuzu sorguladıktan sonra ödeme seçeneklerinden GarantiPay’i seçin, telefon numaranızı ya da T.C. Kimlik Numaranızı girdikten sonra telefonunuza gelen bildirimi açın, ödeme yapacağınız kartınızı seçtikten sonra Dijital Parolanız ile MTV odeme işleminizi onaylayın. İşleme “Peşin” ödeme onayı vermenizin ardından ödemeniz otomatik olarak 3 taksite bölünecektir.

BonusFlaş, Garanti Cep ve internet bankacılığı ve paramatikler ile yapılan taşıt vergi ödemesi işlemleri sonucunda ise, ödediğiniz vergi tutarı 2 taksite bölünecektir.

Eğer araç vergi ödemeleri konusunda sorun yaşamak istemiyorsanız, Bonus’un size sunduğu bu fırsatlardan birini seçebilir, araç vergi ödeme işleminizi zahmetsizce yaparak zamandan tasarruf edebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.