Sürücü Kursları Rehberi

MotoGP’nin Yeni Güvenlik Aracı “BMW M8”

MotoGP’nin yeni sezon güvenlik aracı tanıtıldı. BMW M8 Competition Coupe ile 2019 sezonunda MotoGP Safety Car olarak boy gösterecek bu aracı gelin yakından tanıyalım.


BMW M8 MotoGP Safety Car

BMW, 1999 yılından bu yana MotoGP’nin Safety Car bölümüne araç temin ediyor. BMW M performans ailesinin en seçkin modelleri 20 yıldır MotoGP de boy gösteriyor. Bu sene ise BMW M dünyasının en kaslı ve en güçlü modeli olan BMW M8 Competition MotoGP’ye dahil oldu. Standart versiyonundan daha sportif hale getirilen ve pistin güvenliğini sağlayan araçlardan birisi olan M8’in detaylarına yakından bakalım.

2019 BMW M8 MotoGP Safety Car

Aracın dışında Safety Car giydirmesi ilk bakışta kendini gösteriyor. Öte yandan BMW M8 Competition Coupe için arka devasa spoiler, tepe lambası ve BMW M performansın bütün ek parçaları bulunuyor.

Yaşam alanına geçtiğimizde ise arka koltuklar çıkarılmış, vitesin hemen ön kısmındaki alana aydınlatma ekipmanlarının kontrol tuşları bırakılmış, takla kafesi ve recaro yarış koltukları eklenmiş.

BMW M8 MotoGP Güvenlik Aracı Kokpiti

BMW M8 MotoGP Safety Car modelinin teknik verilerine geçelim. Teknik kısım M8 Competition Coupe modelinden farklı değil. Daha önce buradaki yazımda aracın teknik detaylarını aktarmıştım. Fakat tekrardan hatırlayalım. M8 Competition 4.4 litre V8 çift turbo beslemeli motora sahip ve 625 ps 616 beygir 750 nm tork güç üretiyor. Performans verilerine baktığımızda ise 0-100 km/s hızlanmasını 3.2 saniye sürüyor ve maksimum hızı da 305 km/s.

BMW M8 MotoGP Safety Car hakkında aktaracağım bilgiler bu kadar. Sırada aracın fotoğrafları var.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git