Oto Kokpit

Mercedes-Benz GLC 2023 Yeni Teknik Özellikleri ve Fiyatı Açıklandı

Mercedes Benz GLC 2023 Yeni yüzü daha dinamik ve daha güçlü olarak karşımıza çıkmaktadır. Yakıt tüketimini büyük bir ölçüde azaltmak için yalnızca hibrit seçeneği mevcuttur: ya plug-in ya da 48 volt teknolojili ve entegre bir şekilde gelen marş jeneratörlü hafif hibrit olarak tercih edilebiliyor. Plug-in hibrit 100 kilometreden fazla bir menzil fırsatı sunmaktadır. Bu da şehir içi sürüşleri için avantaj sağlamaktadır. Bu şekilde 2023 yeni GLC, dört tekerlekten çekişli SUV segmentinde yeni standartlar oluşturmaktadır.

Mercedes-Benz GLC 2023 Yeni Teknik Özellikleri

Mercedes-Benz GLC 2023 Yeni Fiyatı

Yenilenen Mercedes-Benz GLC için henüz Türkiye fiyatı açıklanmadı. Fakat aracın Almanya’daki fiyatı 57.631,70 euro‘dan başlıyor. Türkiye’de satışa sunulduğu zaman 2.3 milyon TL’nin üzerinde fiyatlanması bekleniyor.

Mercedes-Benz GLC 2023 Yeni Teknik Özellikleri

Mercedes-Benz GLC 2023 modeli iki farklı motor seçeneğiyle geliyor. Hafif hibrit modelinde GLC 220 d olarak gelecek ve iki litrelik turbo dizel motoruyla 261 beygir 550 nm tork güç üretecek. Bu güce 200 nm torka kadar hafif hibrit olarak geçen ve şarj dinamosundan gücünü alan elektrikli ünite de ara hızlanmalarda destek olacak.

Plug-in hibrit olarak lanse edilen motor ise yine iki litrelik üniteyle gelecek ve GLC 300 4MATIC adıyla satılacak. Bu motor da 256 ps 400 nm tork güç üreten benzinli üniteye destek veren +23 ps’lik elektrikli üniteyle sunulacak.

9 İleri şanzıman ile dört tekerlekten çekiş sistemine sahip GLC otomobilinin maksimum hız limiti ise 209 km/h ile sınırlandırılmıştır.

Şirketin en çok satmakta olan model serisi olan GLC’nin sistematik elektrifikasyonu, bütün yaşam döngüsü boyunca CO2 dengesinin azaltılmasına önemli bir katkı sağlamaktadır. Yeni GLC, ‘Ambition 2039’ planları olan iklim açısından nötr bir şekilde hareketlilik yolunda ilerlemektedir.

GLC serisinin öne çıkmakta olan teknik özellikleri arasında DIGITAL LIGHT yani Dijital Işık, arka aks yönlendirme ve yeni sürüş destek sistemleri sayesinde sürüş deneyimini çok üst bir seviyeye taşımaktadır. Belirgin off-road uygunluğu, plug-in hibritlerde elektrikli bir şekilde olan arazi sürüş modu veya ‘’şeffaf motor kaputu’’ gibi özelliklerle göz önünde bulunmaktadır.

Yeni GLC, Mercedes-Benz SUV ailesinin bir üyesi olarak çok bilinmektedir. Standart donanım paketi, krom paketli AVANTGARDE Dış Tasarım ve 18 inç hafif alaşım jantları içermektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

S.S.S

Yeni Mercedes-Benz GLC 220d, iki litrelik turbo dizel motoruyla 261 beygir 550 nm tork güç üretiyor.

Yeni Mercedes-Benz GLC 300 4MATIC, iki litrelik turbo benzinli motoruyla 256 ps 400 nm tork güç üretiyor. Buna +23 ps olarak elektrikli motoru ekstradan takviye sağlıyor.

Yenilenen Mercedes-Benz GLC Almanya'daki fiyatı 57.631,70 euro'dan başlıyor. Türkiye'de satışa sunulduğu zaman 2.3 milyon TL'nin üzerinde fiyatlanması bekleniyor.