Oto Kokpit

McLaren Solus GT 2023 Teknik Özellikleri – V10 Motorlu Hiper Otomobil

McLaren yine yaptı yapacağını! Safkan araçların yavaştan unutulmaya başlandığı ortamda McLaren Solus GT tüm ezberleri yıkmak üzere geldi. Sadece 25 adetlik sınırlı üretimle satışa çıkacak olan Solus GT, ortadan motoruyla 10,000 rpm devir çevirebilecek. 840 ps güç üreten arkadan itişli McLaren Solus GT, tasarım kimliğini Formula 1 otomobillerinden ödünç almış. İşte detaylar…

McLaren Solus GT 2023 Teknik Özellikleri

McLaren Solus GT, Gran Turismo SPORT oyunundaki konsept modelinden esinlenilerek üretildi. Hiper otomobil dünyasının ikonik modelleri arasında giren Solus GT, pist odaklı üretilmiş olup şanzımanında dahi karbon fiber kavrama kullanılan çok özel bir otomobil.

McLaren Solus GT 2023 Teknik Özellikleri

McLaren Solus GT teknik özellikleri oldukça heyecan verici. Karbon fiber monokok şasi üzerine inşa edilen Solus GT modelinde JUDD GV5 kodlu 5.2 litrelik atmosferik benzinli motor yer alıyor. 840 ps 829 beygir 650 nm tork güç üreten bu süper spor otomobil de 7 ileri sıralı şanzıman kullanılmış. 0–100 km/s hızlanması 2.5 saniye süren McLaren Solus GT’nin son hızı ise 322 km/s.

McLaren Solus GT Kokpiti

McLaren Solus GT donanımlarına dair de birkaç özel bilgi aktaralım. McLaren Solus GT modelinde 18 inçlik özel alüminyum jantlar bulunuyor. Solus GT modelini dizginlemek için 6 pistonlu monoblok alüminyum kaliperler kullanılmış. Ayrıca pist odaklı süspansiyonlarda bu aracın yolda ve özellikle pistte çok iyi tutunması için üretilmiş.

2023 McLaren Solus GT kokpiti de bir o kadar heyecan verici duruyor. Tamamen pilot odaklı hazırlanan bu araç, tıpkı Formula 1 araçları gibi sadece sürücüye ait oturma düzeni sunuyor. McLaren Solus GT hakkında genel bilgileri aktardık. Sırada foto galeri var.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

S.S.S

840 ps 829 beygir 650 nm tork güç üreten bu süper spor otomobil de 7 ileri sıralı şanzıman kullanılmış.

0–100 km/s hızlanması 2.5 saniye süren McLaren Solus GT'nin son hızı ise 322 km/s.