Oto Kokpit

Makyajlı 2023 Hyundai i20 Türkiye Çıkış Tarihi Açıklandı – BOSE İle Gelecek

Yeni Hyundai i20, göz kamaştırıcı bir tarzda karşımıza çıkıyor. Modern ve şık dış tasarımı, sportif radyatör ızgarası ile birleşen ön tamponun yeni tasarımıyla dikkat çekiyor. Arka tampon, sportif bir hava katmak üzere yeniden tasarlanmış ve bu sportifliği Z şeklindeki LED stop lambaları tamamlıyor. Yeni i20’nin enerjik görünümü, yeni tasarlanmış 16 ve 17 inçlik jantlarla daha da vurgulanıyor. Ülkemizde üretilecek olan bu aracın detaylarına yakından bakalım.


Makyajlı 2023 Hyundai i20

Makyajlı i20‘nin yeni tasarımı, iç ve dış mekanda estetik, teknoloji ve işlevselliği mükemmel bir şekilde harmanlıyor. Alçak tavan profili ve uzun dingil mesafesi sayesinde sportif duruşunu sürdüren model, hava direncini azaltarak aerodinamik performansını artırıyor. Dinamik tasarımı ve aerodinamik özellikleri ile üstün bir yol tutuşa sahip olan i20, yakıt verimliliğini de maksimize ediyor. Kompakt boyutlarına rağmen, kullanıcılarına geniş bir iç hacim sunan yeni i20, bagaj hacmi olarak da kullanıcılarına geniş bir alan sunuyor.

Hyundai’nin bu yeni modeli, sekiz farklı gövde rengi ve opsiyonel siyah tavan seçeneği ile geliyor. Metalik Sarı, Gri ve Meta Mavi gibi yeni renk seçenekleri de i20’nin renk paletine ekleniyor. Kokpitin bazı bölgelerinde kullanılan sarı renk, sürücü ve yolcuların ruh halini canlandırmak için özel olarak seçilmiş.

Yeni i20, en son teknoloji özellikleriyle yolculara benzersiz bir deneyim sunuyor. Standart 4,2 inç LCD ekran, USB type-C, 4G tabanlı ikinci nesil eCall ve OTA harita güncellemeleri gibi özelliklere sahip. Ayrıca isteğe bağlı olarak 10,25 inçlik gösterge paneli, multimedya ekranı, Apple CarPlay, Android Auto, kablosuz şarj ünitesi ve en son Bluelink® telematik güncellemesi de sunuluyor.

Makyajlı 2023 Hyundai i20 Kokpiti

Hyundai’nin gelişmiş güvenlik özellikleri Smart Sense, artık standart olarak sunuluyor. FCA özelliği, öndeki araçlarla mesafeyi ölçerek olası kazaları önlemeye yardımcı oluyor ve artık bisikletlileri de kapsıyor. LFA, aracın mevcut şeritte kalmasını sağlarken, RCCA özelliği, geri geri park ederken arkadaki ve yandaki araçlarla olası çarpışma riskini algılar ve otomatik fren uygulayarak güvenliği artırır. BCA özelliği, sağ veya sol şeritteki bir aracı algıladığında dikiz aynalarında görsel uyarılar sunarak daha güvenli bir sürüş deneyimi sağlıyor. NSCC özelliği ise aracın navigasyon sistemini kullanarak otoyol üzerindeki dönüşleri ve düzlükleri tahmin ediyor ve bu sayede daha güvenli bir sürüş için hızı otomatik olarak ayarlıyor.

Sadece dikkat çekici bir tasarımı olan değil aynı zamanda akıllı bir seçim olan yeni i20, iç aydınlatmasını LED teknolojisiyle yenileyerek daha iyi bir araç içi aydınlatma sağlıyor. Çok renkli ortam ışıkları, yolcuların ruh hallerine göre iç aydınlatmanın rengini değiştirme imkanı sunuyor. Ayrıca araçta, üstün bir müzik deneyimi için BOSE® Premium ses sistemi de bulunuyor.

2023’ün üçüncü çeyreğinde Hyundai’nin İzmit’teki fabrikasında üretimine başlanacak olan yeni i20, Türkiye ve Avrupa’da eş zamanlı olarak satışa sunulacak. Bu sayede yeni i20, kullanıcılarına sadece etkileyici bir tasarım ve üstün sürüş deneyimi değil, aynı zamanda son teknoloji özellikler ve yüksek güvenlik standartları sunarak, her yönüyle mükemmeliyeti hedefliyor. Hyundai i20’nin bu yeni modeli, markanın yenilikçi yaklaşımının ve sürekli gelişiminin bir yansıması olarak karşımıza çıkıyor. Bu sayede kullanıcılar, hem şıklık ve sportiflik arayanlar hem de teknoloji ve güvenlik özelliklerine önem verenler için ideal bir seçenek haline geliyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

S.S.S

Yeni Hyundai i20, 2023'ün üçüncü çeyreğinde önce üretimine sonra ise satışına başlanacak.

Yenilenen i20, Hyundai'nin İzmit’teki fabrikasında üretiliyor.