Oto Kokpit

Makyajlı 2021 Volkswagen Arteon Özellikleri ile Tanıtıldı

VW’nin Gran Turismo modeli Arteon yenilendi. Bu sefer iki farklı kasa tipiyle karşımıza çıkan makyajlı 2021 Volkswagen Arteon fastback ve station wagon kasaya denk gelen Shooting Brake versiyonlarıyla bu aydan itibaren Avrupa pazarında satışa çıkacak.


2021 Volkswagen Arteon

Volkswagen ailesinin yeni nesil GT otomobili olarak 2017 yılında CC’nin yerine üretilen Arteon, MQB (Modular Transverse Matrix) platformunu paylaşıyor. 2021 Volkswagen Arteon bu platform üzerinde 4866 mm uzunluğa, 1871 mm genişliğe ve 2840 mm aks aralığına sahip yapıyla geliyor.

Yenilenen Arteon’da ilk kez plug-in hibrit motor kullanılmış. 156 ps güç üreten 1.4 lt TSI benzinli motora entegre edilmiş 115 PS’lik elektrikli motorla toplamda 218 ps güç sunan bu ünitenin lityum iyon pilleri arka aksın önüne yerleştirilmiş. 6 ileri DSG şanzımanla gelen bu motor seçeneğine dair detaylı bilgiler açıklanınca ek güncelleme yapacağım.

Makyajlı Volkswagen Arteon

Yeni TDI ve TSI motor teknolojileri
Arteon’un diğer motor seçenekleri arasında 3 farklı TSI ve 2 farklı TDI üniteleri de bulunuyor. 1.5 lt hacminde sadece manuel vites ile sunulacak TSI motor 150 PS güç üretirken, 2.0 lt hacmine sahip TSI motorlar ise 190 PS ve 280 PS güç seçenekleri ile alınabilecek. Öte yandan dizel kullanıcıları içinde 2.0 lt hacminde sunulacak TDI motorlar 150 PS ve 200 PS güç birimleriyle gelecek.

Makyajlı 2021 Volkswagen Arteon Motor Seçenekleri

Makyajlı 2021 Volkswagen Arteon’da Öne Çıkan Donanımlar
Artık tüm Volkswagen modellerine entegre edilmeye başlanan Digital Cockpit Pro,
multimedya sistemlerini akıllı cihazlarımızla daha kullanılabilir kılan Apple CarPlay ve Android Auto sistemi,
harika bir müzik deneyimi için 700 wattlık Harman Kardon ses sistemi,
iç ambiyans kalitesini artıran ve kapı içlerine entegre edilmiş 30 farklı renge iç aydınlatma gibi özellikler bu araçta sunuluyor.

Makyajlı 2021 Volkswagen Arteon Hibrit

Ayrıca yenilenen Arteon, 210 km/s hıza kadar sürüş imkânı sağlayan, yarı otonom sürüş asistanı “Travel Assist” sistemini ilk kez bünyesinde bu versiyonunda barındıracak. “Travel Assist” özellikle şehir içi trafiğin yoğun olduğu ve yol çalışmalarının bulunduğu bir rotada sürüşü daha güvenli ve daha rahat hale getiriyor. Sezgisel Adaptif Hız Sabitleyici “Predictive ACC”, Travel Assist’in ayrılmaz parçalarından biri olarak öne çıkıyor. Adaptif Hız Sabitleyici otomobilin hız sınırlarına, virajlara ve kavşaklara uygun hız adaptasyonuyla hızlı bir şekilde uyum sağlamasına yardımcı oluyor. Bunun yanı sıra, Şerit Takip Asistanı “Lane Assist”, yaya algılama özelliğine sahip Ön Bölge Asistanı “Front Asist”, yarı otonom sürüş asistanı “Travel Assist”‘in diğer bileşenleri olarak dikkat çekiyor.

Makyajlı 2021 Volkswagen Arteon, bu aydan itibaren Avrupa’da satışa sunuldu. Türkiye yollarına ise 2021 yılının ikinci yarısında çıkacak.Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.