Sürücü Kursları Rehberi

Makyajlı 2021 Suzuki Swift Özellikleri ile Tanıtıldı

TURKOILMARKET | Madeni Yağlar, Motor Yağ ve Hava Filtreleri, Oto Bakım

2017 yılında Cenevre Motor Fuarı’nda kompakt sınıfta tanıtılan Swift, 2021 yılı için geliştirilmiş özellikleri ile gözler önüne çıkarıldı.

Makyajlı 2021 Suzuki Swift Donanımları

1.2 litre, geliştirilmiş hibrit motor, 3840 mm uzunluk, geniş iç kabin, görüş alanı ve bagaj hacmi ile sınıfında yeni bir hatchback tasarımı oluşturmayı amaçlıyor. Led aydınlatma sistemini standart bir donanım haline sokan Swift, karartılmış sütunlar, alçak bir ağırlık merkezi gibi gövde özellikleri ile sportif bir hava yakalamış gibi görünüyor.

CVT şanzımanlı, yeni çift enjeksiyon sistemi ile güçlendirilmiş 1.2 litrelik motor, 2800 d/dk’da 107 nm tork üretirken bunu 83 PS güç karşılıyor. 0’dan 100 km/s hıza erişim süresi ise 12.2 saniye olarak ölçülmüş.

Makyajlı 2021 Suzuki Swift Fotoğrafları

12V hibrit sistemine sahip karma motor ise kendi kendini şarj edebilir özelliklere sahip olup, karbon emisyon değerlerini 111 g/km seviyelerine kadar ulaştırmış. Hızlanma, kalkış ve frenleme sayesinde rejeneratif yollarla elektrik enerjisi depolayan araçta bu sistem sadece 6.2kg ek bir ağırlık getirmiş. 48V yeni Boosterjet motorlu Swift Sport hibrit ise 2020 başlarında piyasaya çıkmıştı.

Şanzıman olarak, 2 tekerden çekişli modellerde, hibrit güç aktarma sistemleri ile birlikte çalışan CVT ünite tercih edilebiliyor. Kesintisiz vites değiştirme olanağı sunan yeni Swift, bu tip güç aktarma organları ile pürüzsüz bir sürüş keyfi vadediyor.

Makyajlı 2021 Suzuki Swift Kokpiti

Kullanıcı isteğine bağlı olarak manuel şanzımanlı tam 4 tekerden çekiş yapan modelleri, yine hibrit sistemle entegre edilmiş olarak erişilebilir durumdadır.

Tüm makyajlanmış Swift modellerinde kullanılan akıllı takip sistemi ile, öndeki araç belirli bir mesafeden otomatik olarak takip edilir. İstenen hız ve mesafe sistem tarafından korunmuş olur.

İç mekanda sürüş konforu sağlamak adına, 7 inçlik bir kontrol ekranı ve üç boyutlu navigasyon seçenekleri Swift’in tüm modellerindeki standart özellik haline getirilmiş. Apple CarPlay, Swift içinde iPhone kullanmanın da, kolaylıklarına erişim imkanını kullanıcılarına sunmaktadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git