Sürücü Kursları Rehberi

Makyajlı 2021 Audi Q2 Özellikleri İle Tanıtıldı

TURKOILMARKET | Madeni Yağlar, Motor Yağ ve Hava Filtreleri, Oto Bakım

Audi’nin Q2  modeli, makyajlanarak araç piyasasına girmeye hazırlanıyor. Keskin hatlara sahip olan 2021 Audi Q2, günlük kullanımda yüksek performans vaadinde bulunurken, karakteristik görüntüsü ile güven verici bir izlenim yaratıyor. 2020 yılının Eylül ayında sunulan araç, motor bakımından da oldukça zengin seçeneklere sahip.

Makyajlı 2021 Audi Q2 Özellikleri

Teknik Özellikler

2 benzinli – 2 dizel olmak üzere 4 tane ek motor seçeneğine sahip olan 2021 Audi Q2, 250 beygir gücünde olmasının yanı sıra; 250 Nmtork üreten 1.5 TFSI ile geliyor. Araç herhangi bir altında değilken, 6 ileri manuel, 7 ileri S-Electronic şanzıman ile alınabiliyor.Ek olarak araçta Navigation Plus, Virtual Cockpit, otomatik şanzıman gibi bir takım özellikler de yer alıyor.

Adaptif hız sabitleyici ile desteklenen araç, şerit üzerinde aracın merkezlenmesini, yönlenmesini, yavaşlamasını ve ivmelenmesini sağlamaktadır. Tüm bu özellikler sayesinde sürücünün yalnızca direksiyonu tutması yeterlidir. Diğer tüm sürüş şartlarını, araç kendi kendine karşılıyor.

Makyajlı 2021 Audi Q2 Teknik Özellikleri

Sürüş destek sistemi arttırılan 2021 Audi Q2’de kaza şiddetini minimum seviyeye indirmek ve kazaları önleyebilmek için aracın ön bölümüne radar sistemi konumlandırılmış. Sürüş halindeyken şeritten ayrılma uyarısı da, standart olarak sunulan özelliklerden biri. Audi sanal kokpit özelliği bulunan sürücü yardım paketi sisteminde aynı zamanda MMI Navigaston Plus yer alıyor. Bu da dolayısıyla sürücünün dikkatinin dağılmasını engellerken, yola odaklanmasını sağlıyor.

MMI navigasyon plus, Wi-Fi noktası içermesi ile mobil cihazların bağlanmasını ve hızlı veri iletimini sağlıyor.

2021 Audi Q2 Kokpiti

Tasarımsal Özellikler

Renk seçenekleri elma yeşili, ok grisi, Manhattan grisi, Navarra mavisi ve turbo mavisinden oluşan Audi Q2’nin aynı zamanda çamurluk ve tampon altında yer alan korumalar da da manhattan grisi ve siyah renk seçenekleri bulunmakta. Araç fabrikadan çıkmadan, verilen sipariş ile bu özellikler opsiyonel olarak değişiklik yapılabiliyor.

Aracın ön kısmı, konsept bakımından köşeli olarak tasarlanmış durumda. Tampon bölümünün hemen alt kısmında ise, büyük hava girişleri yer alırken; araç LED farlar ile beraber geliyor. İsteğe bağlı olarak ek ücret dahilinde, Audi Matrix LED değiştirilebilmektedir.

2021 Audi Q2 İçi

İç mekan tasarımı ise, 5 kişilik olarak tasarlanmış durumda. Üretici kava kanalları ve vites kolu topuzu, kişiselleştirilebilir özellikler ile gelirken; araç standart iç aydınlatma özelliğini de beraberinde sunuyor.

Q2’nin opsiyonel donanımı, iki bölgeli otomatik klima, belirgin yan desteklere sahip olan koltuklar ile rahat bir yolculuk deneyimi yaşatırken; 405 litre bagaj hacmi bulunan araç, koltuklar katlandığı takdirde 1050 LT bagaj hacmine ulaşıyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git