Makyajlı 2019 Yeni BMW İ8 Coupe Teknik Özellikleri ile Tanıtıldı

otokokpit instagram

BMW nin etkileyici tasarımı ve hibrit teknolojisini içeren otomobil modeli, yenilenen özellikleri ve tasarımı ile 2019 BMW i8 Coupe olarak kısa bir süre önce beğeniye sunuldu. Aracın yenilenen özelliklerine ilişkin olarak da kapsamlı bilgilere yer verilen bilgiler, yeni güncellemeleri merakla bekleyenlerin, mevcut beklentilerini karşılayacak nitelikte bulunuyor.

Makyajlı 2019 Yeni BMW İ8 Coupe Özellikleri

Piyasa ilk çıktığı andan itibaren, modern dünyanın olağanüstü spor otomobili rolü ile dünya genelinde yoğun ilgi gördü. Öyle ki 2014 yılından bugüne kadar BMW i8, dünyanın en çok satan hibrid spor otomobili konumunda bulunuyor. Ayrıca hem tasarım vizyonu hem de yenilikçi araç konsepti gibi konularda çok sayıdaki ödülünde sahibi oldu. Aynı zamanda da BMW İ8’ de kullanılan ‘plug-in hibrid’sürüş sistemi, 2015-2017 yılları arasında Uluslararası Yılın Motoru (Internaitonal Engine of  the Year Award) ödülünü 3 defa üst üste kazanmayı başarmıştı. Yollara ilk defa çıktığı 2014’ ten bu yana önemli gelişmeler gerçekleştirilen BMW’ nin hibrit otomobil alanındaki göz bebeği BMW i8, Los Angeles Otomobil Fuarı’ nda 2019’a özel yeni tasarım ve özellikleri ile beğeniye çıktı. Mevcut sürdürülebilir sürüş keyif ve konforunun yarattığı cazibeyi başka bir noktaya taşımayı hedefleyen BMW, yeni güncellemeleriyle i8’ in bölgesel kapsamda emisyonsuz hareket kabiliyeti ve yüksek kalibreli performansını bir araya getirerek, sürüş deneyimini üst seviyeye çıkartıyor. Son derece sessiz olan motor, beraberinde yenilenen yapısıyla CO2 emisyonu açısından da çok önemli bir noktaya ulaşarak, sıfır seviyesi sınırlarında geziyor.

2019 Yeni BMW İ8 Fotoğrafları

Neler Yenilendi?

Makyajlı i8, 11.6 kWh kapasiteli pil paketi donanımına sahip. Böylelikle de 7.1 kWh standardında lityum iyon batarya kullanılmış olan mevcut modeline göre elektrikli sürüş deneyiminde daha uzun mesafeler kat etme şansı veriyor. Buna karşın yeni BMW Coupe i8 için yakaladığı elektrik gücü ve mesafe artışına karşın yine de yeterli seviyeye ulaştığı yorumunda bulunulması da oldukça güç olacaktır. Yeni versiyonda elektrik motorunun kullanımı durumunda varyantı saf elektrik modunda 55 km’ ye kadar ulaşabiliyor. Bunlara ilave olarak aracın elektrik motorunun güç çıkışı noktasında 9 kWh seviyesinde bir artış yakalanmış. Böylelikle 105 kW gücü ve ön tekerleklerde 250 Nm tork üretimi gerçekleştirebilme potansiyeli taşıyor. Yenileme ve güncelleme gibi uygulamaların tabi tutulmadığı noktalardan birisi olan 170 kW güce sahip, 320 Nm tork üretimi gerçekleştirebilen 1.5 litre kapasiteye sahip turbo şarjlı üç silindirli benzinli motor da arka tekerleklerin gücünü veriyor. Elektrikli ve benzinli motorun ortak çalışmasındaki çıkış gücünde ise 275 kW (374 ps) güç elde edilebiliyor. 2019 yeni BMW i8 Coupe modelinde yakalanabilen maksimumun hız seviyesinin de 250 km/s çıkartıldığı açıklaması yapıldı. Günümüzde özellikle spor arabalar açısından önemli bir kıstas olan 0’dan 100 km/s hıza ulaşma süresi konusunda da önemli gelişmeler yeni i8 Coupe modelinde mevcut. Buna göre yeni güncellemelerle 0’dan 100 km/s hız ivmesini 4.4 saniye gibi iyi bir zamanlamada yakalayabiliyor.

2019 Yeni BMW İ8 İçi

2019 BMW İ8 Coupe Donanımı
Yapılan değişiklikler arasında yeni i8 coupe için ön koltuklarda revizeler bulunuyor. Özellikle de iç döşeme ve dizayn konusunda da önemli yenilikler taşıyan 2019 model aracın ‘C’ sütunu üzerine yerleştirilmiş olan Coupe arması da bulunuyor. Önemli geliştirmelerin gerçekleştirildiği BMW eDrive teknolojisi de aracın gücüne güç katıyor. Otomobil gücünden ana sorumlunun elektrik motoru olduğu yeni versiyonda, yanma motoru sadece hız kazanılmaya başlandığı anda devreye girerek, belirlenen sürüş tarzına uygun olarak kapanabiliyor. Aynı zamanda da akıllı enerji denetiminin entegre edilmesi de hibrit otomobil teknolojisinin geleceğine önemli bir ışık tutuyor.

2019 BMW İ8 Coupe Teknik Özellikleri
Motor: 1.5 litre 231 ps 320 nm tork turbo benzinli motor + 11.6 kWh elektrikli motorla birlikte toplamda 374 ps
Şanzıman: arka tekerleri kontrol eden 6 ileri steptronic otomatik, ön tekerleri iki vitesli otomatik şanzıman kontrol ediyor. Araç doğal olarak 4×4 karakter sergiliyor
Performans: 0-100 km/s: 4.4 saniye – Maksimum hız: 250 km/s
Yakıt Tüketimi: Ortalama / Co2: 1.9 lt / 42 g/km
Boyut: Uzunluk / Yükseklik / Genişlik: 4689 mm / 1291 mm / 1942 mm
Yakıt Tankı: 30 litre
Bagaj Hacmi: 154 litre
Boş Ağırlık: 1610 kg

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
kütahya evde masaj mersin evde masaj diyarbakır evde masaj sakarya evde masaj muğla evde masaj