Oto Kokpit

Sürücü Kursları Rehberi

Makyajlı 2019 Hyundai i30 Özellikleri ile Tanıtıldı

06.09.2018
1.095
Adblue iptali - Arıza tespit cihazı - Ecuemulators

Üçüncü nesil Hyundai i30 makyajlandı. Dışta tasarımsal küçük değişimler yaşayan araç için kullanılan motor seçenekleri de Euro 6d normuna uygun hale getirilmiş. İşte detaylar…


Makyajlı 2019 Hyundai i30 Özellikleri

2019 Hyundai i30 ile neler değişti?
İlk olarak makyajla yeni i30’da nelerin değiştiğine bakalım. Güncelleme ile Olivine Gray ve Stellar Blue adlı iki yeni renk seçeneği geldi. Öte yandan yeni far yapısı, ön ızgara, ön tampon dikkat çekerken, gündüz farlarının yerinde değişim gerçekleşmiş. Yan tarafta ise aynaların yapısında değişim yaşanmış. Arka alanda ise herhangi değişim yapılmamış. İç mekanın fotoğrafları olmadığı için buradaki değişim hakkında bilgi yer almıyor. 8 inçlik dokunmatik multimedya ekranında Android Auto ve Apple Car Play destekli olarak sunulacağını da dipnot olarak geçeyim.

Makyajlı 2019 Hyundai i30

Motor kısmında da güncelleme var. Smartstream adlı motor sistemi üzerine 1.6 litrelik turbo dizel motor güncellenmiş. Bu sistem ile motorun valf çalışma zamanı otomatik olarak ayarlanıp emisyon değerlerinde azalma ve motordan daha fazla verim almayı sağlıyor. Söz konusu ünite üç farklı güç birimi ile sunuluyor:

İlki 96 ps (6 ileri manuel şanzımanla),
ikincisi 116 ps (6 ileri manuel ve 7 ileri DCT şanzımanla),
sonuncusu ise 136 ps (6 ileri manuel ve 7 ileri DCT şanzımanla) güç birimi olarak alınabilecek. Açıkçası Hyundai i30’un yaşadığı bu güncelleme sadece tasarımsal değil en önemli sebebinin Euro 6d-Temp normlarına uyum sağlaması içindir. Yani bu makyaj operasyonuna çevreyi daha az kirleten i30 çalışması da diyebiliriz.

Makyajlı 2019 Hyundai i30 Ne Zaman Çıkacak?

Şimdilik makyajlı 2019 hyundai i30 hakkında aktaracaklarım bu kadar. Aracın Türkiye detayları netleştiği zaman güncelleme yapacağım.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.