Sürücü Kursları Rehberi

Makyajlı 2018 Hyundai Grand Starex Özellikleri ile Tanıtıldı

Hyundai, ülkemizde satışta olmayan Grand Starex modelini makyajlı yüzüyle tanıttı. Dış görünümünde ciddi değişim yaşayan ve çok tatlı görünüşe kavuşan 2018 Hyundai Grand Starex, hafif ticari sınıfta “bende varım” diyor. Bakalım makyajlı kasayla ne gibi yeniliklere kavuşmuş?

2018 Hyundai Grand Starex

Hyundai Starex’in üretimine 2007 yılında başlandı ve o meşhur kasa 2007 yılında yerini ikinci jenerasyona bıraktı. Bu iki aracı da ülkemizde gördük. Fakat Hyundai Grand Starex daha çok markanın ana vatanında ortaya çıktı ve satışı devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde markanın yayımladığı Makyajlı 2018 Hyundai Grand Starex ile bu araç yeniden gündeme geldi. Bakalım yenilenen yüzüyle bu araç neler vadediyor?

Makyajlı 2018 Hyundai Grand Starex

Neler Değişti?
Yenilenen Hyundai Grand Starex modeli; dışta dinamik yapılı tasarım, ledli far yapısı, ön ızgara, ledli stop grubu ile karşılarken iç mekanda daha iyi yalıtımlı yaşam alanı, geliştirilmiş 8 inçlik multimedya sistemi, yeni direksiyon simidi ve birçok öge sunulurken alt yapıda yumuşatılmış süspansiyonlar ve dört tekerden çekişli versiyonlarında kilitli diferansiyel sunuluyor. Ayrıca bu araçta 16 ve 17 inçlik jantlar (215/65 lastiklerle), 6 farklı kaporta rengi, 5 farklı koltuk döşemesi de opsiyon listesinde yer alıyor.

Makyajlı 2018 Hyundai Grand Starex Özellikleri

2018 Hyundai Grand Starex Teknik Verileri
Boyutsal olarak baktığımızda bu araç 5150 mm uzunluğa, 1920 mm genişliğe, 3200 mm aks aralığına ve 12 kişiye kadar oturma kapasitesine sahip. Kaput altında 2.5 litre turbo dizel 138 beygir 353 nm tork ve 172 beygir 451 nm tork olmak üzere iki farklı motor seçeneği sunuyor. 138 beygirlik versiyonda 6 ileri manuel şanzımanla, güçlü versiyon ise 5 ileri otomatik vitesle geliyor. Bunun dışında çok fazla bilgi aktarılmadığı için detaya giremiyorum.

2018 Hyundai Grand Starex modelinin ülkemizde satışa sunulmayacak. Bu tarz araçları merak eden takipçilerimiz için bu haberi paylaştım. Son olarak aracın Güney Kore’deki fiyatıyla ülkemizle kıyaslayacak olursak 95 bin TL ila 106 bin TL arasında fiyatının değiştiğini de dipnot olarak ekliyorum ve fotoğraflarla baş başa bırakıyorum.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git