Oto Kokpit

Lotus, 70. Yılını Hethel Pistinde 700 Otomobil ile Kutladı

İngilizlerin ünlü spor otomobil markası Lotus 70 yaşında!
Hethel Pistinde büyük bir etkinlikle 70. yıl dönümünü kutlayan Lotus, 700 otomobili bir araya getirerek konuşulan bir etkinliğe imza attı. İşte detaylar…


Lotus 70. Yaşında

Lotus, 1948 yılında Colin Chapman tarafından kuruldu. Safkan yarış araçlarını hem pistlerde hemde caddelerde kullanıcılarla buluşturan İngiliz üretici, günümüze kadar birbirinden eşsiz otomobille karşımıza çıkmıştı. Otomotiv tarihinde derin geçmişi olan marka 2018 yılında 70. yaşını büyük bir organizasyonla kutladı.

Hethel pistinde şuana kadar ki en büyük Lotus spor otomobillerinin geçidine imza atıldı. Bir pist düşünün ve her bir noktasında araba var. Hethel’deki etkinlik o kadar büyüktü ki pist olduğu biri Lotus’larla doldu taştı. Bunlar arasında takım Lotus F1 yarış arabalarından Sunbeam Lotus’a, Lotus Cortina’ya, Evora, Exige ve Elise’in şu anki serisine kadar, mevcut olan her yaştan Lotus yol ve yarış arabaları vardı.

Lotus 70. Yıl Dönümü

Ayrıca bu etkinlikte hem kişiye özel hem de marka mirasına hitap eden ve sadece iki adet tasarlanan Lotus Exclusive Evora GT410 modeli de tanıtıldı.

Grup Lotus Plc’nin CEO’su Bay Feng Qingfeng, etkinlikle ilgili şunları söyledi:

“Bugün kutlamalar için muhteşem bir gün oldu. Pek çok Lotus sahibi, meraklısıyla tanışmak ve markalarımıza olan tutkusunu anlamak gerçekten ilham verici.

Norfolk’taki evimize bağlıyız. Lotus’un neyin peşinde olduğunu, otomotiv öncüsü olarak özel kılan şeyleri toplamak, hatırlamak için daha iyi bir yer yoktur.

Arabalarımızın çoğunun eve dönüşü, gerçekten günü çok iyi bir hale getirdi.

Ailemiz büyürken ve işimizi geliştirirken, hem şimdi hem de gelecekte yardımlarından, desteklerinden dolayı herkese çok teşekkür ediyorum.

Son olarak Lotus’un 70. yıl dönümü etkinliğinden yansıyan görsellerle sizleri baş başa bırakıyorum.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }