Oto Kokpit

LEGO Firması Bugatti Chiron Üretti

Başlık yanlış değil. Dünyaca ünlü oyuncak firması LEGO, seri üretim otomobiller arasında yeryüzünün en hızlı araçlarından birisi olan Bugatti Chiron‘un LEGO versiyonunu üretti. Bu araç Chiron ile aynı boyutta olup düşükte olsa belli bir hıza kadar çıkabiliyor. İşte detaylar…


LEGO Bugatti Chiron Fotoğrfları

LEGO Bugatti Chiron detaylarına geçmeden önce LEGO firmasından kısaca bahsetmek istiyorum. Oyuncak dünyasının en eski markalarından birisi olan ve 1949 yılında birbirine geçmeli parçalardan meydana gelen oyuncak türüne adını veren oluşuma LEGO diyoruz. Danimarka merkezli çalışan ve The LEGO Group bünyesinde bulunan bu oyuncak türü kendini yıllar içinde çok geliştirdi. Temmuz ayında James Bond’un Aston Martin DB5 modelini üretmişlerdi. Şimdi ise kafayı tamamen kırıp birebir ölçekte Bugatti Chiron‘u ürettiler.

LEGO Bugatti Chiron Fiyatı

LEGO Bugatti Chiron özellikleri oldukça ilgi çekici duruyor. Bu oyuncak görünümlü müthiş yapıt için 1 milyon parça kullanılmış. 13.438 saatlik işçiliğin ürünü olan bu aracın sadece motorunda 2304 LEGO parçası kullanılmış. Şanzımanda ise 4032 parçadan söz ediliyor.

Çok ilginçtir ki LEGO Chiron hareket edebiliyor ve 5 beygir 92 nm tork güç üretiyor. 19 km/s hıza kadar çıkabilen ve lastik, dijital göstergeler gibi parçaları haricinde tamamen LEGO parçalarından üretilen bir oyuncak için hiçte fena değil. Bir ilginç bilgi daha paylaşmak istiyorum. Biliyorsunuz LEGO’nun mantığı iç içe geçen ve birbirine bu şekilde tutunmuş bir bütün oyuncak halini ifade ediyor. Söz konusu çalışma da herhangi yapıştırıcı olmaksızın bir arada duruyor.

LEGO Bugatti Chiron İçi

Bu kocaman LEGO Chiron hakkında daha fazla bilgi yer almıyor. Fiyatını merak edenler için firmanın satış niyetinin olmadığını belirtmek isterim. En azından şimdilik öyle bir girişimleri yoktur. Fakat satılmış olsaydı birçok bütçeyi zorlayacak kadar pahalı olacağını düşünüyorum. En basiti 1:8 ölçekli versiyonu bile ülkemizde 2400 TL’den satılıyor. Farları yanan, devasa Michelin lastikli versiyonu en az 100 katı olurdu diyorum ve fotoğraflarla baş başa bırakıyorum.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }