Oto Kokpit

Sürücü Kursları Rehberi

Karşınızda 2015 Yeni Dodge Charger SRT Hellcat

Adblue iptali - Arıza tespit cihazı - Ecuemulators

2015-yeni-dodge-charger-srt-hellcat-24
Amerikan rüyası kaslı otomobilleri geçmişte arayanlar, günümüzdeki modellerini pekte sevmezler. Aslında kısmen haklı olduklarını söyleyebilirim. Fakat amerikan otomobil markaları o heybetli muscle car ruhunu yaşatmaya, yeni modelleri ile devam etmeye çalışıyor. İşte 2015 yeni dodge charger srt hellcat bunun en güzel örneği olarak karşımıza çıkıyor. Günümüzün tasarım çizgisi ile harmanlanıp dodge charger adını en iyi şekilde temsil etmek için gelen bu araç, sahip oldukları ile atalarının izinde gidiyor. Buyurun detaylara geçelim.

2015 dodge charger srt hellcat, tasarım itibariyle kendine aşık edecek bir araç. Led far yapısı, iddialı tasarımı ve spor araca yakışır iç mekanı ile ilgi çeken dodge charger srt hellcat üzerinde 20 inç alüminyum jantlar yer alıyor. Bu jantlara 275/40ZR ebatındaki Pirelli P Zero lastikler eşlik ediyor. Kaputu altında 6.2 litrelik 8 silindirli hemi motora sahip olan yeni dodge charger srt hellcat, süper şarj beslemeli bu motorla 707 beygir 880 nm tork güç üretiyor. 8 ileri otomatik şanzımana sahip olan aracın teknik verileri hiçte fena sayılmaz. 0-60 mph yani 0-96 km/s hızlanması 3.7 saniye ve 0-160 km/s hızlanması 13 saniye süren aracın maksimum hızı 328 km/s hız olarak açıklandı. Bu hızlı aracı dizginlemek için önde 6 pistonlu, arkada ise 4 pistonlu brembo fren sistemi kullanılmış. Böylesine güçlü araçta eğlence sistemi de büyük önem arz ediyor. Dodge, burada da elini bol tutmuş ve bu araçta 900 watt güce sahip 18 hoparlörlü ses sistemi sunmuş. Bu sistem kokpitin ortasında yer alan 8 inçlik multimedya ekranı üzerinden kontrol ediliyor. Ayrıca bu ekrandan sadece eğlence sistemleri değil, aracın teknik yapısı üzerinde de değişimler yapılabiliyor.

Aktaracaklarım şimdilik bunlarla sınırlı kalıyor. 2015 yeni dodge charger srt hellcat fiyatı ve ne zaman çıkacağı konusunda net bilgiler yer almıyor. Fakat aracın 2015 ilk çeyreğinde amerika pazarında satışa sunulması beklenirken, fiyatının 63.000 dolar civarında olacağı tahmin ediliyor. Sırada dev foto galeri var.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.