Oto Kokpit

Instagramda Otomobil Sayfaları Nasıl Büyütülür?

Instagramda Otomobil Sayfaları Nasıl Büyütülür?

İşletmenizin Instagram hesabı organik potansiyel müşterilerinize ulaşmanız için harika bir platform! Ancak elbette Instagramda işletme sayfanızı büyütmeniz gerekiyor. Öncelikle takipçi sayınızın artmasını sağlamalı ve mevcut takipçilerinizi de elinizde tutmalısınız. Peki, ama nasıl? Şimdi adım adım uygulamanız, gözden geçirmeniz ya da dikkat etmeniz gerekenleri sıralayacağız. Önce profilinizden başlayalım!

Instagramda Otomobil Sayfaları

İşletme Profili Nasıl Olmalı?

Şirketinizin adı profilinizde mutlaka bulunmalıdır. Ayrıca işletmenin web adresinin de biyografi bölümünde bulunmasını sağlayın. Çok sayıda işletme kişisel bir hesap izlenimi veriyor ancak bu doğru değil. Instagram hesabınızın profesyonel bir hesap algısı yaratması lazım. Logonuzu kullanmanızı önermiyoruz. Son olarak biyografinizde SEO uyumlu anahtar kelimelerden en az 2 tanesinin bulunması gerekir.

Çarpıcı Fotoğraflar Paylaşın!

Elbette Intagram fotoğraf paylaşımı temeli üzerine hazırlanmış bir platform. Çarpıcı ve özgün fotoğraflar paylaşmalısınız. Bu noktada filtre kullanmaktan kaçınmayın. Filtreler çok sıradan bir kareyi inanılmaz çarpıcı bir kareye dönüştürebiliyor. Seçtiğiniz fotoğrafların en az 612 x 612 piksel ölçüsünde lazım. Seçtiğiniz fotoğrafların işinizle ilgili olması bir ön şart! Alakasın fotoğrafları sırf güzel ve çarpıcı olduğu için paylaşmayın. Mutlu müşteri kareleri mutlaka paylaşmanız gerekenler listesinde yer alıyor.

Takipçiler Kamera Arkası Görüntülerine Bayılıyor!

Instagram takipçileri reklam kokan fotoğraflara zaten doymuş durumda. Bu yüzden kamera arkası olarak değerlendirilebilecek kareler paylaşmanız, takipçi sayınızın artmasını dahi sağlar. Aynı zamanda mevcut takipçileri elinizde tutmanızı ve doyurmanızı da sağlayacak. Peki, kamera arkası kareler neler olabilir? Bir ürünün kargoya verilme sürecine dair birkaç fotoğraf, bir yemeğin hazırlanma aşamasına dair mutfakta çekilmiş bir fotoğraf olabilir. Yani takipçilerinize merak uyandıracak fotoğraflar sunmalısınız. Kamera arkası kareler her daim prim yapar!

Hashtag Kullanımı Nasıl Olmalı?

İşte asıl akıl karışıklığına neden olan konuya geldik. Hashtag yani etiket kullanımı noktasında abartıya asla kaçmamalısınız. Her fotoprafta kullandığınız hashtag sayısı 30’u geçmemeli! Çünkü takipçiler paylaştığınız bir fotoğrafı görebilmek için etiketlerinizin içerisinde boğulmak istemez. Ayrıca çok fazla etiket kullanmanın olumsuz bir algı yarattığı da artık keşfedilmiş bilgiler arasında yer alıyor.

Mention Kullanımı Çok Zayıf!

İşletmelerin genel olarak mercek altına alınması durumunda mention kullanımının çok zayıf olduğu göze çarpıyor. Mention’layarak kullanıcıların dikkatini çekebilirsiniz. Teşekkür mesajınızı ya da yeni bir ürün veya hizmet tanıtımını da yine abartmamak kaydıyla mention kullanımıyla gerçekleştirebilirsiniz. Bu kullanım işletmenizin prestijine zarar vermez, aksine katkı sağlar. Kullanmaktan çekinmeyin!

Etkileşime Katkınız Olmalı!

Instagram da sizi takip edenlerin paylaşımlarını görmezden gelmeniz en büyük hata olacaktır. “Ben işletmeyim” algısını artık bir kenara bırakın. Takipçilerinizin paylaşımlarını beğenin, yorum yapın ve hatta paylaşın! Bu sayede çok daha etkileşim içeren bir hesaba dönüşecek olan sayfanızın daha fazla takipçiye ulaşmasını da sağlamış olacaksınız. Ayrıca Hootsuite veya Statigram gibi yazılımları da mutlaka kullanın, faydasını göreceksiniz.

Kaynak:https://crovu.co/instagram-takipci-satin-al/

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }