Sürücü Kursları Rehberi

Hibrit 2021 Jeep Wrangler Rubicon 4xe Tanıtıldı

Jeep, çevre dostu 4 çekerlerde lider konumuna çıkmayı hedefleyip, önümüzdeki yıllarda çıkacak her aracı için elektrikli versiyonları üretmenin peşinde.

Jeep Wrangler Rubicon 4xe modeli ile başlayacak süreçte, 40 km sıfır emisyonlu, elektrik ile yol alabilen Wrangler, sadece Jeep’in sunduğu açık hava özgürlüğünü sonuna kadar hissettiriyor.

2021 Jeep Wrangler Rubicon 4xe Teknik Özellikleri

Teknik özellikleri ile oldukça öne çıkan Wrangler Rubicon 4xe; 2021 yılı başlarında Avrupa, Çin ve ABD’de satışa çıkarılacak.

Gelişmiş güç aktarma organları, iki elektrik motoru, yüksek voltajlı pil kapasitesi ve 2.0 litrelik turbo şarjlı motoru birleştiren 4xe, benzersiz bir yol ve arazi deneyimi vadediyor. 400 volt, 17kWh, 96 hücreli pil, sadece elektrikli kullanım koşullarında yakıt verimliliği konusunda oldukça iddialı.

2021 Jeep Wrangler Rubicon 4xe Özellikleri

Sekiz ileri otomatik ZF şanzıman ile birlikte motor, 375 beygir güç üretirken, 637 nm tork değerine kadar ulaşıyor. Geleneksel alternatör yapısı yerine, sıvı soğutmalı bir motor jeneratör ünitesi, start-stop sistemi ile birleşerek kesintisiz güç üretimi sağlıyor. Motor ve elektrikli motor arasında ikili kavrama kullanan 4xe, istenildiğinde sadece elektrikli ya da sadece 2.0 litrelik motordan gelen gücü rahatlıkla kullanabiliyor.

17 inç jant ve 33 inç lastikleri standart donanım olarak sunan Wrangler, arazi koşullarında da ne kadar agresif olduğu 22.5 derecelik yaklaşma açısı ve 35.6 derecelik uzaklaşma açısı ile kullanıcılarına haber veriyor. Yerden yüksekliği 10.8 inç olan bu modelde, yokuş iniş ve çıkış hız kontrolleri kolaylıkla sağlanabiliyor.

2021 Jeep Wrangler Rubicon 4xe İçi

Üç şekilde sürüş moduna sahip olan Wrangler’de, sürücü direksiyonun yanında, gösterge paneline entegre edilmiş bir düğmeden seçim yapabiliyor.

Hibrit, elektrikli ve eSave modları istenilen yol durumuna oldukça fazla adapte olmayı sağlamakla birlikte, şarj durumu kritik seviyelere inmiş pil durumunda, sistem otomatik olarak hibrit modda çalışmaya başlıyor. 10 farklı dış renge sahip olabilen bu Wrangler Rubicon 4xe, en gelişmiş Wrangler özellikleri ile kullanıcılarla buluşmayı bekliyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git