Oto Kokpit

Fransızların Yeni SUV Konsepti Renault Arkana Tanıtıldı

SUV dünyasına markaların yatırımı her geçen gün artmaya devam ediyor. Renault bu kapsamda global pazar hedeflerini genişleterek Renault Arkana konseptini başta Rusya pazarı olmak üzere Asya pazarı ve diğer pazarlarda satmak için üretecek. İşte detaylar…


Renault Arkana Türkiye

Coupe crossover SUV sınıfı için hazırlanan bu araç, güncel Renault tasarımlarından pekte farklı değil. Özellikle ön tasarım hiç yabancı değil. Genel hatları ise çok güzel duruyor. Arkada ise Talisman’dan benzer izler taşıyor. Kısaca tasarım yüzü sektöre hiç yabancı değil ve oldukça başarılı duruyor.

Renault Arkana Ne Zaman Çıkacak?

Renault Arkana konsepti geniş çamurlukları, 19 inçlik jantları panoramik cam tavanı, krom parçaları ile sınıfında ses getirecek bir SUV olacağının ilk sinyallerini bariz şekilde gösterdi. 2018 Moskova otomobil fuarında lanse edilen araç, 2019 yılından itibaren başta Rusya olmak üzere Asya ve diğer ülkelerde satışa sunulacak. Fakat Avrupa pazarı ve doğal olarak Türkiye için fiyatlanma konusu henüz net değil. Çünkü Renault’un ülkemizde Captur, Kadjar ve Koleos olmak üzere üç farklı SUV modeli satışta bulunduğu için bir aracın daha gelmesi zor olabilir. Fakat bu araç Coupe olduğu için taleplere göre getirilebilir.

Renault Arkana Konsept

Renault Arkana hakkında aktaracaklarım bu kadar. Aracın seri üretim versiyonu tanıtıldığı zaman bütün özellikleriyle sitemize ekleyeceğim. Gelişmeler için takipte kalınız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }