Oto Kokpit

Sürücü Kursları Rehberi

En Ucuz Elektrikli Yeni Dacia Spring Fiyatı Açıklandı

En Ucuz Elektrikli Yeni Dacia Spring Fiyatı Açıklandı
Adblue iptali - Arıza tespit cihazı - Ecuemulators

Dacia’nın uzun süredir beklenen elektrikli SUV modeli Spring sonunda satışa çıkıyor. Yeni Dacia Spring için henüz Türkiye detayları belli olmasa da Fransa’da devlet teşvikli olarak 12.403 Euro’dan başlayan fiyatlarla 20 Mart’tan itibaren ön siparişleri alınacak. İşte detaylar…


Yeni Dacia Spring Fiyatı

Dacia’nın ulaşılabilirlik konusundaki pazar stratejisi elektrikli otomobil konusunda da kendini yeni Spring ile sürecek. Perakende, Business ve Cargo olmak üzere 3 versiyon olarak tüketicilerle buluşuyor. Yeni Dacia Spring’in perakende versiyonunun ön siparişleri 20 Mart itibarıyla 12.403 Euro’dan başlayan devlet teşvikli fiyatlarla açılırken, ilk teslimatlar sonbaharda gerçekleştirilecek. Rakipsiz fiyatıyla profesyonellere ve otomobil paylaşım çözümlerine yönelik geliştirilen Business versiyonu ise Mart 2021’den itibaren kullanıma sunulacak. Arka koltuksuz 1.100 litre bagaj hacmi ve 325 kg taşıma kapasitesine sahip N1 onaylı Cargo versiyonu ise 2022 yılından itibaren yollarda olacak.

Yeni Dacia Spring

SUV görünümüne sahip %100 elektrikli bir otomobil olan Yeni Dacia Spring, WLPT verileriyle 230 km’lik (şehir içi 305 km) menziliyle çoğu şehir içi ve şehirler arası sürüş ihtiyaçlarını karşılıyor. Araca dair paylaşılan güncel bilgiler bu kadar. Gelişmeler oldukça aktarmaya devam edeceğiz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.