Sürücü Kursları Rehberi

Elektrikli SUV Skoda ENYAQ Ne Zaman Çıkacak?

Skoda’nın tamamen elektrikli ilk SUV’u Enyaq detaylanmaya başladı. Aracın teknik verilerine dair ilk bilgiler açıklandı. Ayrıca Skoda Enyaq’ın ne zaman çıkacağı da belli oldu. İşte detaylar…


Skoda ENYAQ Ne Zaman?

Skoda’nın otomotiv dünyasının yeni çağındaki SUV olarak elektrikli ilk temsilcisi Enyaq üzerindeki çalışmalarda sona yaklaşıldı. 2021 yılında çıkacak olan yeni Skoda Enyaq, markanın güncel tasarım diliyle şekillenecek.

Audi Q4 e-tron, SEAT el-Born ve Volkswagen ID serilerinde de kullanılacak olan MEB platformunda üretilecek olan yeni Skoda Enyaq için üç farklı batarya ve 5 farklı elektrikli motor seçeneği sunulacak. Üstelik bu elektrikli SUV 500 kilometreye varan menzil sunacak. Söz konusu değer bu aracın rakiplerine göre gayet yeterli olduğunu özellikle belirtmek lazım.

Skoda ENYAQ Bagaj Alanı?

Yeni Skoda ENYAQ Teknik Özellikleri
Skoda’nın ilk elektrikli SUV’u;
4,648 mm uzunluğa,
1,877 mm genişliğe,
1,618 mm yüksekliğe ve 2,765 mm dingil mesafesine sahip olup 585 litrelik bagaj alanı sunacak.

ENYAQ iV adıyla yollara çıkacak bu araç hızlı şarj ile % 10’dan % 80 kapasiteye kadar şarjı sadece 40 dakikada tamamlayabilecek. Skoda’nın bu teknolojik modeli yeni bir kabin konseptini de ortaya koyacak. Kabinde, otomobil üretiminde ilk kez kullanılacak zeytin derisi gibi sürdürülebilir materyaller yer alacak.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git