Oto Kokpit

Elektrikli SUV 2023 Cadillac Lyriq Özellikleri Açıklandı

Elektrikli otomobillerin devrine çok az kaldı. Artık segment ayırtmaksızın her marka elektrikli otomobil üretmeye başladı. Amerikalı premium araç üreticisi Cadillac’ta bu işe el attı ve yeni Cadillac Lyriq modelini tanıttı. İşte detaylar…


2023 Cadillac Lyriq Özellikleri

SUV olarak üretilen 2023 Cadillac Lyriq modelini tanımak adına direkt teknik verilerle başlayalım. Bu araçta 340 beygir 440 nm tork güç sunan elektrikli ünite bulunuyor.

Cadillac Lyriq Şarj Süresi

Toplamda 483 kilometre menzil sunan Cadillac Lyriq şarj konusunda da başarılı teknik verilere sahip. Lyriq ile 190 kW kapasiteli yüksek şarj istasyonlarında 10 dakikalık şarjla 122 kilometre menzil sağlanıyor. Ayrıca Lyriq’i evden şarj etmek isteyenler için Cadillac firması 19.2 kw şarj kitiyle saat başına 84 kilometre menzil sunabiliyor. Kısaca şarj konusunda da sınıfında lider denebilecek değerler içeren bu araç ilk etapta ABD pazarında ciddi rakiplerine rağmen öne çıkacak özellikleri bünyesinde barındırıyor.

2023 Cadillac Lyriq Teknik Özellikleri

2023 Cadillac Lyriq donanımlarına baktığımızda;
LED farlar,
20 inçlik standart jantlar,
22 inçlik opsiyonel jantlar,
19 hoparlörlü AKG Studio ses sistemi,
KeyPass ile dijital araç erişimi ve kontrolü
1 milyardan fazla renk yayma özelliğine sahip 33 inçlik geniş led ekran,
eller serbest sürüş imkanı sunan geliştirilmiş Super Cruise Control sistemi,
yeni nesil Aktif Gürültü Önleme sistemi gibi birçok öne çıkan özellikleri bulunuyor.

2023 Cadillac Lyriq Kokpiti

2023 Cadillac Lyriq hakkında genel bilgileri aktardık. Aracın siparişleri 2022 yılının ilk çeyreğinde açılacak. Fiyat konusunda ise bu aracın 59.990 dolardan başlayacağı bekleniyor. Tesla Model X’in 580 kilometre menzilli versiyonunun 90 bin dolardan başlayan fiyatlarla satıldığını ele alacak olursak bu aracın fiyatı oldukça uygun kalıyor. Konu hakkında yeni bilgiler oldukça paylaşmaya devam edeceğiz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

[single_loop]