Sürücü Kursları Rehberi

Elektrikli SUV 2021 BMW iX5 Görüntülendi

Elektrikli otomobiller baş döndürücü hızda gelişimini sürdürüyor ve markalar yepyeni modellerini tanıtmaya devam ediyor. Bu konuda Bavyeralı üretici SUV tarafına ağırlıkta verdi ve gelecek zaman içerisinde elektrikli SUV modeli BMW iX5 ile karşımıza çıkacak. Prototip versiyonu ile testleri yapılan aracın yollara çıkmadan önce casus fotoğrafları ortaya çıktı. İşte detaylar…


Elektrikli 2021 BMW iX5

Elektrikli 2021 BMW iX5 ailenin elektrikli konsept SUV modeli BMW iNext ile ortak platform da üretilmesi bekleniyor. Güncel X5’e yakın boyutlara sahip olacak bu aracın yaşam alanına dair görsellerde yayınlandı. Bilinen BMW modellerinden farklı kokpiti olan bu araçta multimedya ekranı ile dijital gösterge paneli tıpkı Mercedes E serisindeki gibi bitişik olarak konumlandırılmış Böylece daha sade konsolun yolu açılmış.

2021 BMW iX5 Ne Zaman Çıkacak?

2021 BMW iX5 için teknik konuda net bilgiler yoktur. Fakat iNext modelinde 600 kilometre menzil sunan elektrikli motor bulunuyor ve bu motorun da yeni iX5’te kullanılması bekleniyor. Bu elektrikli motorun iNext’i 0’dan 100 km/s hıza 4 saniye de çıkardığı bilgisini de dipnot olarak düşeyim. Büyük bir ihtimal yeni iX5’te yaklaşık değerlere sahip olabilir.

Bu arada iNext standart olarak Seviye 3 otonomla gelecek. Buradan yola çıkarak BMW iX5 içinde anı özelliğe sahip olacağı söyleniyor. İlerleyen zamanda BMW’nin Seviye 4 ve Seviye 5 otonomu da kullanacağını belirtelim. Şimdilik 2021 BMW iX5 hakkında aktaracaklarım bu kadar. Gelişmeler oldukça güncelleme yapacağım.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git