Oto Kokpit

Elektrikli Spor Sedan 2021 BMW i4 Geliyor

Elektrikli otomobiller her geçen gün yepyeni modellerle gelmeye devam ediyor. BMW bu konuda sıkı çalışan markalar arasında bulunuyor. Hibrit araçlarıyla bu konuda ciddi çalışmalar yapan Bavyeralı, şimdi de BMW i4 adlı elektrikli spor sedan aracıyla geliyor. İşte detaylar…


Elektrikli Spor Sedan 2021 BMW i4

BMW, i3 ve i8 modellerinden sonra şimdi de i4 ile çevreci otomobil severlerin karşısına çıkacak. CLAR platformu üzerine inşa edilecek olan bu araç 3 serisi ile ortak noktaları olacak. Dört tekerden çekiş sistemine sahip olacak 2021 BMW i4 modelinin kalbindeki ünite hakkında net bilgiler yoktur. Fakat beklentiler iki elektrikli ünitenin kullanılacağı ve 700 kilometreye kadar menzil sunacağı yönünde oluyor. Ayrıca hızlanma konusunda sınıfının en iyilerinden birisi olacağı ön görülüyor.

2021 BMW i4 Ne Zaman Çıkacak?

Tesla Model 3 ile ortak pazarı paylaşacak olan BMW i4, elektrikli araçlar dünyasında ABD’li firmanın önderliğini ciddi anlamda kırması bekleniyor. Şimdilik i4 hakkında fazla b ilgi olmadığı için bilgi veremiyorum. Fakat 1 yıl içerisinde daha fazla bilgiyle ön plana çıkacaktır. Önemli gelişmeler oldukça paylaşmaya devam edeceğim.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.