Oto Kokpit

Elektrikli Lüks Sedan 2021 Mercedes EQS Görüntülendi

Elektrikli Lüks Sedan 2021 Mercedes EQS Görüntülendi

Haberleri artık elektrikli otomobil ağırlıklı yapmaya başladık. Topyekun şekilde otomotiv devleri içten yanmalı motorlarını bir kenara bırakıp elektrikli modellere geçiş yapmak için tüm çabalarını sarf ediyor. Üstelik bu öyle bir geçiş ki her segmente yayılacak. Buna lüks sedanlarda dahil. Mercedes’te “EQS” modeliyle kullanıcısının karşısına çıkacak. İşte detaylar…


2021 Mercedes EQS

Mercedes, elektrikli otomobil üretiminde EQ kodunu kullanarak ilk üye EQC’Yi tanışmıştı. Açıkçası bu aracı pek sevemedik. Fakat sırada çok fazla elektrikli Mercedes modelleri var. Bunlardan birisi de yeni Mercedes EQS olacak. Tesla Model S’in başı çektiği ve Porsche Taycan’ın katılmasıyla daha da şenlenen elektrikli lüks sedan sınıfına Alman devi EQS ile dahil olacak. Tabi bu araç iki rakiple sektöre giriş yapmayacak. Yakın zamanda tanıtılması beklenen Audi E-Tron GT ve BMW i7 modellerine de rakip olacak.

2021 Mercedes EQS Ne Zaman Çıkacak?

MEA platformunda üretilmesi beklenen yeni Mercedes EQS ile Alman firma bir E serisi veya S serisi kalitesinde elektrikli sedan araç ortaya çıkarmayı hedefliyor.

Mercedes EQS ile ilgili herhangi teknik detay bulunmuyor. Fakat beklentilere göre bu araçta iki farklı güç birimi olabilir. İlki 400 ps’lik ve 500 kilometre menzil sunan seçenek ile karşımıza çıkabilme ihtimali taşırken diğeri de AMG paket adı altında 600 ps’lik bir başka seçenek olabilir. Tabi bu değerler net değil. Görsellerdeki araçta testi süren prototip hali olduğu için bizlere bir süre daha beklemenin düştüğünü gösteriyor. Fakat şu kesinki Mercedes, elektrikli otomobile dair ciddi yatırımlar yapıyor. Önümüzdeki 10 yıl içerisinde caddelerde fazlasıyla elektrikli otomobil göreceğinizden şüpheniz olmasın.

Elektrikli Lüks Sedan Mercedes EQS

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.