Oto Kokpit

Elektrikli Hyundai Kona Özellikleri ve Fiyatı Açıklandı

Hyundai, tamamen elektrikli kompakt crossover SUV’u olan Hyundai Kona Electric modelini tanıttı. Standart Kona’dan daha farklı ve üstün donanımlara sahip olan bu araç, yakıt tüketiminde tamamen doğa dostu olup performans olarak ise 1.6 litrelik turbo benzinli versiyonundan daha iyi hızlanıyor. İşte detaylar…


Elektrikli Hyundai Kona Özellikleri

Elektrikli Hyundai Kona, iki elektrikli güç ünite seçeneği ile geliyor. Uzun menzilli versiyonunun maksimum güç üretimi 204 ps 201 beygir 395 nm tork ve menzili ise 470 kilometre. Kısa menzilli diğer versiyon ise 135 ps 395 nm tork güç üretiyor ve 300 kilometreye kadar menzil sunuyor. İki ünitenin de 0-100 km/s hızlanması 7.6 saniye sürüyor. Son hız ise 167 km/s. Ayrıca hızlı şarjını 54 dakika da tamamlandığını da ekleyeyim.

Elektrikli Hyundai Kona

Teknik verilerle devam edecek olursak; 4180 mm uzunluğu ile standart Kona’dan 15 mm daha uzun olan araç, 1800 mm genişliğe, 1570 mm yüksekliğe ve 2600 mm aks mesafesine sahip. Ayrıca 373 litre bagaj alanına sahip olan aracın şarj kablosu olaya dahil oldu mu 332 litrelik yükleme yeri sunuluyor.

Elektrikli Hyundai Kona Donanımları

Elektrikli Hyundai Kona donanımlarına baktığımızda ise bu otomobil 17 inçlik jantlar, 7 farklı kaporta rengi, 2 farklı tavan rengi seçeneğiyle geliyor. Daha derine indiğimizde navigasyon sistemi, 8 hoparlörlü Krell ses sistemi, 7 inçlik dijital bilgi ekranı, 7 inçlik dokunmatik multimedya ekranı, Apple CarPlay ve Android Auto destekli multimedya sistemi gibi özelliklerde yer alıyor. Ayrıca sürüş destek sistemlerinde ileri çarpışma önleme asistanı, arka çapraz trafik uyarı özelliği, şeritte kalma uyarı sistemi, kör nokta algılama sistemi, 0-180 km/s hız aralığında çalışan adaptif hız sabitleyici gibi donanımlarda bulunuyor.

Elektrikli Hyundai Kona Motoru

Elektrikli Hyundai Kona hakkında aktaracaklarım bu kadar. Aracın ne zaman yollara çıkacağı ve Türkiye fiyatı hakkında henüz bilgi paylaşılmadı. Almanya için belirlenen fiyat 34.600 euro. Ülkemizde ise şuan ki kur üzerinden ve ÖTV desteğini ele aldığımız zaman tahminimce 180 bin TL bandında satışa sunulabilir. Bu konuda gelişme olursa bilgilendirme yapacağım. Sırada foto galeri var.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }