Oto Kokpit

Elektrikli 2024 GMC Sierra EV Fiyatı ve Teknik Özellikleri Açıklandı

Hummer modeliyle dikkatleri çeken GMC elektrikli yeni pikap modeliyle, elektrikli araç sektöründe olduğunun sinyallerini verdi. Çarpıcı özelliklere sahip yeni model tanıtımda sunulan detaylar, ilgi çekmeyi başardı. Ticari araç piyasasına elektrikli modeliyle etkileyici giriş yapan GMC, yeni modelde üstün teknolojiyi ve dijital yazılımın en iyi performansını sergiledi.  Elektrikli GMC Sierra EV, segmentindeki en iyi araç olarak değerlendirilerek beğenileri topladı. Şık tasarımı, donanımsal üstünlükleri ve teknolojik yeniklerle donatılmış iç mekân konforu, etkileyici bulundu. Ticari araçların konforlu ve teknolojik olabileceğini ispatlayan modelde, tüm yeni nesil uygulamalar bulunuyor. Tasarımıyla dikkat çeken model, köşeli ve kaslı gövdesi, asaletli duruşuyla gücünü yansıtıyor. Ön kısımda panjur yerine kullanılan panel, dinamik etki bırakıyor. 7 şeklinde tasarlanan led aydınlatma sistemi ise dikkat çekici etki oluşturdu.


Elektrikli 2024 GMC Sierra EV

2024 GMC Sierra EV Teknik Özellikleri

Aracın güçlü imajını yansıtan dikey şeritli havalandırmayla gri plaka, bu etkiyi artırıyor. Aracın dış çizgilerine tek tek bakıldığında fazla özelliği yokmuş izlenimi yaratsa da hepsi bütünleştiğinde, birbiriyle mükemmel uyum sağladığı fark ediliyor. 24 inçlik geniş tekerlerle uyumlu basamaklar, araçla muhteşem ahenk oluşturuyor. Elektronik araçların birçoğunda kullanılan gizli kapı sistemi, 2024 GMC Sierra EV modelinde tercih edilmeyerek, yerine geleneksel kapı kolu kullanılmıştır. Arka farlarda ön far modeline uyumlu 7 formunda tasarlanmıştır. Model, EV üretim modelleri içinde en pahalı versiyonu oluşturuyor. 754 beygir güce sahip motoru, 1064 nm tork özelliğiyle üstün performans sunuyor. 2 adet elektrikli motora sahip 4 çekişli model, 0-60 mil (0-96 km/s) hıza 4,5 saniyede ulaşarak bu ağırlık ve gücün en hızlı performansını oluşturuyor.

2024 GMC Sierra EV Kokpiti

2024 GMC Sierra EV Fiyatı ve Donanımları

Arka tekerleklerde bulunan aks sistemi, ön tekerlekler gibi açılanmayı sağlıyor. Bu özellik araca ‘yengeç yürüyüşü’ özelliği veriyor. Havalı süspansiyon, aracı 51mm kaldırabiliyor. Araçta 5 farklı şekilde ayarlanabilen sürüş modları bulunuyor. Elektrikli GMC Sierra EV modeli 350 kW’ya kadar, yüksek hızda şarj edilebilir özellikleriyle üretilmiştir. 2024 yılında üretim bandından inecek GMC Sierra EV Fiyatı 107.000 dolar olarak açıklandı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }