Oto Kokpit

Elektrikli 2023 Yeni Ford E-Transit Courier İstanbul’da Tanıtıldı

Elektrikli 2023 Yeni Ford E-Transit Courier İstanbul’da Tanıtıldı

Ford Otosan tarafından geliştirilen tamamen elektrikli yeni ticari araç E-Transit Courier‘nin küresel lansmanı, Ford Otosan’ın İstanbul’daki Ar-Ge Merkezi’nde gerçekleştirildi. E-Transit Courier‘in araç mimarisi, müşteri araştırmaları ve görüşmeleri sonucunda belirlenen ihtiyaç ve beklentilere göre tasarlandı. Ford Otosan tasarımcıları ve mühendisleri, “Tasarım Odaklı Düşünce” (Design Thinking) felsefesiyle müşterilerin en uygun çözümleri sunması için çalıştılar. Müşterilerin daha verimli çalışmasını sağlamak amacıyla, Ford Pro’nun yazılım ve bağlı hizmetler platformuna entegre edilen tamamen bağlantılı E-Transit Courier, mevcut modele göre yüzde 25 daha fazla yük hacmi ve daha fazla taşıma kapasitesi sunmaktadır.

Ford Otosan, tasarım ve mühendisliğinin yanı sıra üretimini de Craiova fabrikasında gerçekleştireceği tamamen elektrikli E-Transit Courier’nin 2023 yılında benzinli ve dizel versiyonlarını, 2024 yılında da elektrikli versiyonunu satışa sunacak.

2023 Yeni Ford E-Transit Courier

Ford Pro, ev, depo ve halka açık noktalarda şarj için çözüm sunan donanım kurulumu ve yönetim yazılımını da içeren Ford Pro Şarj’ı sunuyor. Ford Pro Charging yazılımı sayesinde faturalama ve yönetim süreçleri basitleştiriliyor, işletmelerin iş araçlarını evlerine götürmeleri ve kamuya açık şarjı kolaylaştırmaları destekleniyor.

Tamamen elektrikli E-Transit Courier, evde 11 kW AC’lik akım ile 5,7 saatte şarj edilebiliyor ve bu nedenle evde şarjı tercih eden müşteriler arasında popüler olması bekleniyor. SYNC ekranı veya şarj yazılımı kullanarak şarj planlanabilir ve geceleri daha uygun elektrik tarifesinden yararlanılabilir.

2023 Yeni Ford E-Transit Courier Özellikleri

E-Transit Courier, tamamen yeni gövde tasarımıyla daha fazla yük kapasitesi sunarak işletmeler için ideal bir seçenek oluyor. Kompakt van, arka tekerlek arası genişliğin artması sayesinde iki Euro paleti taşıyabilecek kapasitede. Kargo hacmi %25 artarak 2,9 m3’e ulaşıyor ve yeni yük geçişli bölme özelliği ile daha uzun nesneler taşınabiliyor. Elektrikli modelin maksimum taşıma kapasitesi 700 kg, maksimum çekme ağırlığı ise 750 kg.

Elektrikli Yeni Ford E-Transit Courier Teknik Özellikleri

Dış tasarımı cesur ve ayırt edici olan E-Transit Courier, kullanıcıların ihtiyaçlarına göre tasarlanmış geniş ve pratik iç mekânıyla dikkat çekiyor. Sürücü konforu için benzersiz özellikler sunarken daha fazla depolama alanı sağlıyor.

Elektrikli Yeni Ford E-Transit Courier

Yeni SYNC 4 sistemi ile donatılan 12 inçlik dokunmatik orta ekran, bağlı navigasyon ile üretkenliği artırırken sürücünün iş yükünü azaltıyor. Kablosuz Android Auto ve Apple CarPlay uyumluluğu standart olarak sunuluyor. “Office Pack” ile dizüstü bilgisayar kullanımı ve kabinde mola verme imkanı sağlanıyor.

2023 Yeni Ford E-Transit Courier Kokpiti

Ford E-Transit Courier, sürücü ve yük güvenliğini ön planda tutarak segmentte yeni bir standardı oluşturuyor. Gelişmiş sürücü destek sistemleri ve opsiyonel olarak sunulan güvenlik özellikleri, şehir içi sürüşlerde sürücünün rahatlığını artırıyor.

2023 Yeni Ford E-Transit Courier Menzili

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

[single_loop]