Oto Kokpit

Elektrikli 2023 Yeni BMW i7 Teknik Özellikleri, Menzili ve Türkiye Fiyatı

2023 yılının gelişi ile otomobil tutkunları için güzel haberler de peş peşe gelmeye devam ediyor. Pek çok otomotiv markası yeni yıl için elektrikli ve hibrit motor ünitelerine sahip yeni modellerini tanıtırken bir yeni duyuru da Alman devi BMW markasından geldi.

Her ihtiyaca göre araç üretimi yapan başarılı marka tarafından yapılan işbu yeni tanıtımda yer alan yeni model ise 2023 BMW i7 modeli oldu. Yenilikçi özellikleri ve sürdürülebilirlik esaslı üretim anlayışı ile ön plana çıkan otomobil modelinde duyurulan özellikleri büyük yankı uyandırdı. Peki; Yeni BMW i7 2023 modelinin özellikleri, menzili ve fiyatı nedir? Tüm bu soruların cevabı ve daha fazlası yazımızın devamında…

Elektrikli 2023 Yeni BMW i7 Teknik Özellikleri

Elektrikli 2023 Yeni BMWW i7 Teknik Özellikleri Nedir?

Alman otomotiv devi BMW tarafından geliştirilmiş olan işbu yeni otomobil modeli dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. BMW markası tarafından geliştirilen ve üstün yeteneklere sahip olan bu otomobil modelinde ilk tam elektrikli motora sahip 7 modeli olma özelliğini de beraberinde getirdi.

400 kW ve 544 bg güç üretme becerisine sahip olan bu üst segment otomobil modeli 0-100 km/s arasına 4.7 saniye gibi bir sürede ulaşarak gövdesine oranla büyük gücünü gösteriyor. Sessiz bir sürüş imkanı sunan ve büyük gövdesi ile dikkat çeken bu otomobil modeli aynı zamanda tek şarj ile kullanım alışkanlıklarına göre farklılık gösterecek şekilde 590 ila 625 km arasında menzil sunuyor.

Fren kullanımı ile geri kazanılmakta olan elektrik miktarı ile BMW i7 modelinin yakıt tüketimi 18,4 kWs/100 km oranlarına kadar düşüş gösterebiliyor.

Elektrikli 2023 Yeni BMW i7 Özellikleri

Elektrikli 2023 BMW i7 Tasarımı

Alman devi tarafından üretilmekte olan bu yeni tam elektrikli otomobil modeli ön kısımda yer alan ve görünüm amacı ile eklenmiş olan büyük ızgaralar ile geliyor. Öte yandan aracın iki kademeli far sistemi de araca olduğundan daha yüksek ve geniş bir görünüm katmayı başarıyor.

Baştan uca uzunluğu 5391 mm olan aracın 1544 mm yüksekliği ve 1950 mm genişliği bulunuyor. Bazı otomobil eleştirmenleri tarafından alışılagelmiş Rolls Royce tasarımlarına benzerlik taşıdığı öne sürülen otomobil modelinin iç kısmında da prestijli yapısı hissediliyor. İki kollu ve göbek kısmında elektriği sembolize eden mavi rengin yer aldığı yarı oval direksiyon simidinin arka kısmında12,3 inç büyüklüğünde bir bilgi ekranı (kadran) yer alırken aracın göğüs kısmında ise 14,9 inç büyüklüğünde kontrol/ multimedya ekranı da yer alıyor. Sürücü odaklı olarak geliştirilmiş olan bu ekranların yanı sıra kullanıcıları çerçeveleyen koltuk tasarımları ile konforu artıran otomobilin vites kısmında ise oval ve yayvan joystick kullanımı tercih edilmiş durumda.

2023 Yeni BMW i7 Donanımları

BMW i7 Türkiye Fiyatı Ne Kadar, Kaç TL?

Henüz ülkemizde pazara sunulup sunulmayacağı bilinmeyen otomobile ilişkin gelen bilgiler doğrultusunda sipariş ile müşteri bazında satışının gerçekleştirileceği de öne sürülüyor. Küresel pazarda rekabetçi bir fiyat etiketi ile showroomlarda yer alacak olan BMW i7 modeli tam elektrikli modeli ile 108 bin 305 Sterlin’den satışa sunuluyor.

Aracın ülkemizdeki fiyatı ise:
Yeni BMW i7 xDrive60 Sedan Excellence 6.236.300 TL – 2023 Şubat Fiyatı : 7.219.700 TL
Yeni BMW i7 xDrive60 Sedan M Excellence 6.410.400 TL – 2023 Şubat Fiyatı : 7.421.200 TL

Güncel Türkiye Fiyat Listesi için buradaki kategorimize bakabilirsiniz: Sıfır BMW Fiyat Listesi

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }