Oto Kokpit

Elektrikli 2022 Opel Rocks-e Özellikleri ile Tanıtıldı

Opel, elektrikli otomobil modellerinin sayısını artırmaya devam ediyor. 2022 Opel Rocks-e ile çok farklı bir sınıfa hitap edecek olan marka, Almanya’da 15 yaşındaki gençlerin kullanabilmesi için üretilmiş. İşte detaylar…


Elektrikli 2022 Opel Rocks-e Özellikleri

Opel Rocks-e, kutu gibi tasarımı ve ters yöne açılan iki kapısıyla hem çok sade hemde çok farklı görünümü bir arada barındırıyor. Almanya’da 15 yaşındaki gençler için AM sınıfı ehliyetle Rocks-e modelinin kullanımına imkan tanıyan Opel, 2.41 metre uzunlukta ve 1.39 metre genişlikte minicik bir elektrikli otomobil üretilmiş. Sadece 471 kg boş ağırlıkta olan bu aracın boyutları sizi yanıltmasın. Aracın baş mesafesi 1.90’lık uzun insanların bile rahatlıkla seyahat etmesine imkan tanıyor.

2022 Opel Rocks-e Menzili

Elektrikli Opel Rocks-e 7,20 m’lik dönüş çapıyla şehir içinde kolay manevra kabiliyeti de sunarken yolcunun ön kısmında 63 litrelik yükleme alanı da bulunduruyor. 5.5 kwh’lık küçük piliyle 75 kilometreye kadar menzil sunan bu araç ev priziyle 3.5 saatte tam şarj olabiliyor.

2022 Opel Rocks-e Donanımları

2022 Opel Rocks-e donanımları arasında ise 14 inçlik jantlar, led farlar, usb girişi, cam tavan, klima gibi temel özellikler yer alıyor. Aracın Türkiye’de satılacağına dair henüz bilgi bulunmuyor. Sırada foto galeri var.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.