Oto Kokpit

Sürücü Kursları Rehberi

Elektrikli 2022 Audi e-tron GT quattro Teknik Özellikleri ve Fiyatı

Adblue iptali - Arıza tespit cihazı - Ecuemulators

Hızlı elektrikli otomobiller arasında bir yeni üye daha eklendi. Audi R8 ile aynı üretim bandını paylaşan bu aracın adı yeni Audi e-tron GT quattro. Gran Turismo kimliğinin elektrikli otomobilde buluştuğu en güzel örneklerinden birisi olan bu aracı gelin yakından tanıyalım.


2022 Audi e-tron GT quattro Teknik Özellikleri

Audi e-tron GT quattro direkt olarak Tesla Model S ve Porsche Taycan’a rakip olarak geldi. Heyecanlandıran tasarıma sahip olan aracın bu enfes hatlarının aerodinamik yapısına da ciddi etkisi olmuş. Yeni Audi e-tron GT quattro 0.24 cd sürtünme katsayı değeri ile aerodinami anlamında oldukça iddialı GT aracı olduğunu da ortaya koyuyor.

2022 Audi e-tron GT quattro Teknik Verileri

4989 mm uzunluğa 2898 mm aks aralığına, 1964 mm genişliğe ve 1413 mm yüksekliğe sahip olan bu elektrikli Gran Turismo’nun bagaj alanı ise 405 litre olarak açıklandı.

Audi e-tron GT quattro

85 kWh batarya kapasiteli e-tron GT‘nin önünde 238 PS, arkasında ise 435 PS’lik elektrikli motorla bulunuyor. Toplamda ise 476 PS 630 nm tork güç üretimi sunuluyor. Ön ve arkadaki motorlardan dolayı aracın dört tekerden çekiş sistemine sahip olduğunu belirtelim.

0–100 km/s hızlanmasını 4.1 saniye de tamamlayan bu araç 245 km/s son hıza ulaşabiliyor. GT araçlara göre düşük kalan bu hızın elektrikli otomobiller dünyasında oldukça iyi olduğunun altını çizmek lazım.

Audi e-tron GT quattro Kokpiti

800 voltluk şarj yapısıyla gelen e-tron GT, 472 km ila 487 km arasında sürüş menzili sunuyor. Standart olarak 11 kW AC ile şarj edebilen e-tron GT, bu akım üzerinde tam şarjını gece boyu prize takılı kalarak tamamlayabiliyor. 270 watt DC akıma kadar destek sunulan araçtaki opsiyon olarak alınabilen 22 KW‘lık adaptörle %5-80 arası dolum 22,5 dakika’da gerçekleşiyor. Eğer sürücünün bekleme gibi bir durumu yoksa yine aynı akımda 5 dakikalık şarjla bu araç 100 kilometrelik menzil sunuluyor.

Audi e-tron GT

2022 Audi e-tron GT quattro Donanımları

2022 Audi e-tron GT quattro’nun öne çıkan donanımlarına baktığımızda ise;
9 farklı kaporta rengi,
19 ila 21 inçlik 9 farklı jant seçeneği,
Audi virtual cockpit plus adlı 12.3 inçlik dijital gösterge paneli,
10.1 inçlik MMI touch multimedya ekranı,
Bang & Olufsen premium ses sistemi,
standart olarak deri malzeme içermeyen kumaş koltuklar,
opsiyon olarak Nappa-Alcantara kombinli koltuklar,
Alcantara direksiyon simidi,
ahşap kaplama konsol,
güncel Aktif Sürüş Asistanları ve son olarak yeni Park paketi ile Audi e-tron GT’yi tek tuşla park yerinden yatak ya da dikey çıkarabilen Park Asistanı’da sunuluyor.

2022 Audi e-tron GT quattro Fiyatı

Elektrikli yeni Audi e-tron GT quattro, Almanya’da 99,800 euro‘dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak. Türkiye fiyatı netleşince ek güncelleme yapacağız. Sırada foto galeri var.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.