Sürücü Kursları Rehberi

Elektrikli 2021 Yeni BMW i4 Menzili Açıklandı

TURKOILMARKET | Madeni Yağlar, Motor Yağ ve Hava Filtreleri, Oto Bakım

Otomobil üreticileri ciddi oranda elektrikli araçlar üretmeye başladı. Bu kervana BMW daha önceden dahil olmuştu. Fakat Tesla’nın öncülük ettiği sedan elektrikli araçlar dünyasında pek örnek yoktu. BMW bu duruma el attı ve Yeni BMW i4 ile sektöre giriş yapacak. Bu araç hakkında daha önce ön bilgiler aktarmıştım. Şimdi ise BMW tarafından net bilgiler paylaşıldı. Aracın menzili, sunacağı performans bilgilerinin yanı sıra birde kokpitinden görüntüler buldum. Hadi yazının devamına geçelim.


2021 Yeni BMW i4 Menzili

Yeni nesil 3 serisinin birçok parçasını kullanacak olan Yeni BMW i4 iç görselleri ile başlayalım. Casus kameraların yakaladığı görüntüye baktığımızda BMW i4 deri direksiyon simidi, dijital gösterge paneli, büyük multimedya ekranı gibi iç elemanlarıyla öne çıkıyor. Yani şunu diyebiliriz ki Yeni BMW i4 sadece elektrikli olarak değil lüks yapısıyla da kullanıcısını mest edecek.

2021 Yeni BMW i4 Kokpiti

Yeni BMW i4 Menzili
Elektrikli sedan dünyasının yeni modellerinden birisi olarak gün yüzüne çıkacak bu araç WLTP standartlarına göre 600 kilometreden fazla menzil sunacak. Bataryaları hakkında henüz bilgi verilmeyen 2020 BMW i4 performansıyla da kendisine hayran bırakacak. Öyle ki 0-100 km/s hızlanması 4 saniye sürecek ve 200 km/s maksimum hıza ulaşacak.

2021 Yeni BMW i4 0-100 km/s

Yeni BMW i4’ün son hızı sizi cezbetmeye bilir ama birçok elektrikli aracın son hızı bu seviyelerde bulunuyor. Son olarak 2020 BMW i4 modelinin seviye 3 otonom sürüşe sahip olacağı bilgisini verip yazıyı burada sonlandırıyorum. Konu hakkında gelişmeler oldukça aktarmaya devam edeceğim.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git