Oto Kokpit

Sürücü Kursları Rehberi

Elektrikli 2021 Mercedes-Benz EQA Görüntülendi

Adblue iptali - Arıza tespit cihazı - Ecuemulators

Mercedes, elektrikli otomobil dünyasına EQC ile adım attıktan sonra diğer modellerini üretmek içinde kollarını sıvadı. Önümüzdeki yıllarda yollara çıkacak araçlardan birisi de “Mercedes-Benz EQA” olacak. Crossover duruşuna sahip olan ama C segmentinde yer alacak olan tamamen elektrikli Mercedes modeli için prototip versiyon üretildi ve testlerine başlandı. Ağır kamuflaj altında zorlu testlerde görüntülenen aracın net olmayan detaylarına yakından bakalım.


Elektrikli 2021 Mercedes-Benz EQA

Elektrikli 2021 Mercedes-Benz EQA, Alman firmanın C kompakt hatchback modelleri arasında yer alacak. % 100 elektrikli üniteyle gelecek bu araç için teknik bilgiler henüz net değil. Fakat alt yapısını büyük bir ihtimal abisi EQC’den alacaktır. Menzil konusunda 300 kilometre üzerinde olması muhtemel. AWD seçeneği ise kaçınılmaz ve şarj konusunda kısa sürede dolum özelliği de yer alacaktır.

2021 Mercedes-Benz EQA

Yeni Mercedes-Benz EQA şuan Tesla Model 3 ile kıyaslanıyor. Fakat bunu sınıf olarak yapmak pek doğru değil. Şuan Model 3 sınıfının en iyi aracı olarak satılıyor. EQA bu araçla yarışmak için oldukça iddialı olması gerekli diye düşünüyorum.

Şimdilik 2021 Mercedes-Benz EQA hakkında aktaracaklarım bu kadar. Aracın detaylı bilgileri gün yüzüne çıktığı zaman tekrardan kaleme alacağım.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.