Sürücü Kursları Rehberi

Elektrikli 2021 Lucid Air Özellikleri ile Tanıtıldı

TURKOILMARKET | Madeni Yağlar, Motor Yağ ve Hava Filtreleri, Oto Bakım

Silikon vadisindeki genel merkezinde teknik  ve üretim özellikleri, internet aracılığıyla yapılan bir yayınla gün yüzüne çıkan, yüzde yüz elektrikli Lucid Air, lüks segment elektrikli araçlar kategorisine yeni standartlar getirmeyi hedefliyor. EV (elektrikli araçlar) için yeni bir limit ortaya koyduklarını dile getiren CEO Peter Rawlinson, 2021 baharında aracın üretimlerinin başlayacağını belirtti.

Elektrikli 2021 Lucid Air

Mekan Konseptleri
İç mekanda ferahlama yaratacak çözümler üretmeye odaklanan Lucid Air, kendi üreteceği güç aktarım sistemlerinin minimalist tasarımı ile birlikte kabin için ayrılan bölgeleri genişletmeyi amaçlıyor.

Rekor Menzil ve Hızlanma
Daha küçük ve aynı zamanda enerji tasarruflu güçlü motorları ve dört tekerden itiş mimarisi ile birlikte 113 kwh bataryalı Lucid Air’in gücü 1080 beygire kadar çıkabilmekte. Tek bir şarj ile birlikte 832 km’ye kadar rekor bir menzile imza atan Lucid Air, 400 metrelik mesafeyi 10 saniyenin altında alabilen nadir araçlardan olacak. Bu arada aracın 0-60 mil yani 0-96 km/s hızlanması 2.5 saniye sürüyor.

2021 Lucid Air Donanımları

Üstün Şarj Özellikleri
Üretime girdiğinde en hızlı şarj edilebilir model olacak araç, hızlı şarj istasyonları ile yapılacak 1 dakikalık şarj ile 42 km ve  20 dakikalık dolum ile 482 km yol gidebilecek.

Enerji Verimliliği
0.21 rüzgar sürüklenme katsayısı ile dünyadaki en verimli lüks araç olacak Lucid Air, 10 yıl boyunca teste tabi tutulmuş 32 milyon km boyunca performans sergilemiş kompak bir batarya sistemine sahip olacak.

Güvenlik
34 inç ebatında kıvrımlı görsel panelle donatılmış iç mekanda, ayrıca pilotun kolayca erişebileceği dokunmatik bir ekran da yer almakta. Radar, ultrasonik ve LIDAR ile birleştirilmiş 32 adede kadar varan sensör ile birlikte otomatik sürüş için gerekli tüm teknolojileri de üstünde barındırıyor.

2021 Lucid Air Kokpiti

Sürümler
Dream, Touring ve Grand Touring gibi üç temel sürümler piyasaya sürülecek Lucid Air birçok farklı kullanıcı için alternatiflerini oluşturmuş durumda.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git