Sürücü Kursları Rehberi

Elektrikli 2021 Lexus UX 300e Özellikleri Açıklandı

Elektrikli konsepte bir geçit modeli olan Lexus UX 300e, 54.3 kWh lityum-iyon batarya ile birlikte 400 kilometrelik bir menzil sunuyor.  UX 300e, 221 Nm torka sahip. 50 kW hızlı şarj desteğine sahip olan model rakiplerinin gerisinde kalıyor. UX modellerine kıyasla, sürücüye konforlu ve heyecan verici bir sürüş deneyimi sağlayan daha aerodinamik bir yapı tercih edilmiş. Sürücüler bu deneyimi farklı sürüş modları seçerek kontrol edebilir.

Elektrikli 2021 Lexus UX 300e Özellikleri

Lüks hibrid segmentinde lider markalardan biri olan Lexus, ilk %100 elektrikli otomobil modelini tanıttı. Guangzhou Uluslararası Otomobil Fuarı’nda tanıtılan Lexus UX 300e, yaklaşık 400 kilometrelik menzil sağlayan 54,3 kWh lityum-iyon batarya ile çalışıyor. Japon devi Toyota’nın lüks otomobil markası olan Lexus şemsiyesi altında, elektrikli otomobilin dünyada yeni bir model olarak ilan edeceğini açıkladı. Şirketin tamamen elektrikli ilk aracı olan Lexus UX 300e, tam şarjla yaklaşık 400 kilometre yol kat edebilir.

Elektrikli 2021 Lexus UX 300e

Aracın kaputu altında yer alan 54.3 kWh’lık elektrik motoru, 201 beygir ve 221 Nm tork güç üretiyor. Lexus bir basın bülteninde şarj standardını belirtmiyor; Bununla birlikte, 50 kW kapasite CHAdeMo şarj standardının maksimum hızına karşılık gelir. Lexus, sürüş koşullarının daha iyi anlaşılmasını sağlamak ve doğal bir his yaratmak için aracın, doğal dış sesi ileten “Aktif Ses Kontrolü (ASC) tr” özelliğine de sahip olduğunu söylüyor. Bu özellik sayesinde sürüş koşullarının daha iyi anlaşılması ile sürücüler için doğal bir sürüş ortamı hissedilmesi sağlanır.

2021 Lexus UX 300e Kaç Beygir?

Lexus, aracın gelecek yıl Çin ve Avrupa’da satışa sunulacağını söyledi.Yeni modeliyle elektrikli otomobil dünyasına farklı bir yaklaşım getirmeyi amaçlayan Lexus, 2025 yılında tüm modellerin elektrikli versiyonunu sunacak. 2020 yılında, şirket aynı zamanda tamamen elektrikli olan yeni araç platformunu ve ilk şarj edilebilir hibrid (PHEV) aracını da tanıtacak.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git