Oto Kokpit

Elektrikli 2021 Cupra el-Born Tanıtıldı

Elektrikli 2021 Cupra el-Born Tanıtıldı

Cupra, tamamen elektrikli ilk modelini tanıttı. Yeni Cupra el-Born ile sessiz performans severlerin ilgi alanına girmeyi hedefleyen marka oldukça sıkı bir araç çıkarmış. 2021 yılı içerisinde tanıtılacak olan bu elektrikli otomobilin detaylarına geçelim.

Elektrikli 2021 Cupra el-Born

MEB platformunda üretilen yeni Cupra el-Born, 77 kwh batarya ile gelecek. 500 kilometre menzil sunan bu aracın hızlı şarj alanında 30 dakikalık dolumla sunduğu mesafe ise 260 kilometre olarak açıklandı.

Henüz bütün performans verileri yayınlanmayan 2021 Cupra el-Born modelinin 0-50 km/s hızlanması 2.9 saniye olarak açıklandı.Dinamik Şasi Kontrol Sport (DCC Sport) adlı sistemle farklı sürüş modları ile kullanıcısının sürüş tarzını yola yansıtacak olan bu araçta CUPRA modu da bulunacak. Böylece elektrikli sürüşe sportif ruhta yansıtılmış olacak.

2021 Cupra el-Born

Aracın tasarımına baktığımızda karakteristik sportif Seat kimliğinin CUPRA çatısı altında daha da can alıcı hale getirildiğini görüyoruz. Ailenin büyüklerinden Leon’a atıfta bulunan farlar ve ön ızgara kısmı Peugeot 208’in önceki nesline benzemiş olsa da ızgaranın alt kısma taşınmış olması ve sert yan çizgiler araca özgün görünüm katmış.

2021 Cupra el-Born Kokpiti

İç mekana geçtiğimizde ise koltuklarının yapısıyla Cupra’nın yarışçı ruhunu direkt yansıtarak sürücüyü içine çeken aracın diğer ögeleri aşırılıktan uzak şekilde tasarlanmış. Oldukça sade, şık ve sportif kokpite sahip olan 2021 Cupra el-Born ekran olarak dijital gösterge ve dokunmatik multimedya ekranı yer alıyor. Tabi buna ek olarak birde gerçekliği artırılmış Head-up Display bulunuyor.

2021 Cupra el-Born Menzili

Henüz bütün detayları açıklanmayan elektrikli Cupra el-Born hakkında aktaracaklarımın sonuna geldik. Gelişmeler oldukça güncelleme yapacağım.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.