Oto Kokpit

Cupra Tavascan Testte Görüntülendi – 500 KM Menzil Sunabilir

Cupra Tavascan Testte Görüntülendi – 500 KM Menzil Sunabilir

Elektrikli Cupra Tavascan prototip haliyle testlerde görüntülendi. Volkswagen ID.4 gövde yapısına inşa edilmiş kamuflajla tasarımından en ufak iz vermeden testlere çıkan elektrikli SUV yeni Cupra Tavascan modeline ait asıl görselin daha önce tanıtılan konsept yüzüne çok yakın olacağı Cupra yetkilileri tarafından doğrulanmıştı. 500 kilometreye kadar sürüş menzili sunması beklenen bu aracı yakından tanıyalım.


2024 Cupra Tavascan

2024 Cupra Tavascan Menzili Ne Kadar Olacak?
Yeni Cupra Tavascan modeline ait teknik veriler henüz net değil. Fakat konsept Tavascan’da 77 kWh lityum iyon batarya bulunuyordu. 302 beygir güç üreten Tavascan, 450 kilometreden fazla sunduğu açıklanmıştı. Aynı zamanda 0-100 km/s hızlanması da 6.5 saniye sürüyor. Seri üretim Cupra Tavascan’ın benzer güçlerde olacağı bekleniyor. Fakat menzilin 500 kilometreye kadar menzil sunacağı ön görülüyor.

2024 Cupra Tavascan Menzili

Cupra Tavascan Tasarımı daha önce tanıtılan konsept modele çok benzeyeceği yönünde olduğu Cupra yetkilerince açıklandı. Aracın oldukça keskin hatlara sahip vahşi bir görünümle gelmesi bekleniyor. Öte yandan yaşam alanında ise benzer sportif hatlar bulunacak. İç mekanda 12.3 inçlik dijital gösterge paneli ve 13 inçlik multimedya ekranı yer alacak. Araca dair ilk bilgileri aktardık. Gelişmeler için takipte kalınız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

S.S.S

Yeni Cupra Tavascan 500 kilometreye kadar menzil sunacak.

Cupra Tavascan, 2024 yılının ilk çeyreğinde yollarla buluşacak.