Oto Kokpit

Çeklerin Arazi Canavarı: Bureko 6×6 ve Özellikleri

SUV sınıfına son 10 yılda aşırı ilgi var ve dünyanın her bölgesinden birbirinden farklı markadan sıra dışı arazi araçları çıkıyor. Bu sefer de Çek Cumhuriyetinden Bureko adlı 6 tekerli araç çıktı. Bureko 6×6 lanse edilen bu SUV, Mercedes’in G 63 AMG 6×6 versiyonu başta olmak üzere Devel Sixty gibi araçlara kafa tutuyor. İşte detaylar…


Bureko 6x6 Özellikleri

Bureko 6×6 modelini tanımak için ilk olarak boyutsal verilerine bakalım. Aracın iki farklı kasa versiyonu bulunuyor. Tek kabinlisi 5830 mm, çift kabinlisi 6000 mm uzunluğa sahipken yüksekliği 2100 mm ve genişliği ise 2190 mm.

9 kaporta rengi ve 6 farklı koltuk döşeme seçeneği ile sipariş edilebilen Bureko 6×6 da çevresel görüş kameraları, özel alarm sistemi, anahtarsız giriş sistemi, çift bölgeli klima, ısıtmalı ve soğutmalı deri koltuklar gibi özellikler bulunuyor.

Bureko 6x6 Kokpiti

Gelelim bu dev cüsseyi hareket ettiren sistemin detaylarına.
Bureko 6×6 için 600 beygirden 1200 beygire kadar 6.2 litrelik V8 motor bulunuyor. Hennessey modifiye kitinin uygulandığı bu Amerikan motorlarının en güçlüsü 7.0 litre V8 sroker kite, daha büyük turbo, yeni pistonlar, Stage 5 intercooler, yeni egzoz sistemi, HP1000 eksantrik mili, forged 6 ileri şanzıman ve listeyi oldukça uzatan birçok işlem yapılmış. Modifiye köşemizi takip edenler Hennessey firmasını yakından tanımışlardır. Bu adamlar Amerikan araçlarında ve motorlarına can veriyor ve stock halinden alıp performans delisi haline getirebiliyorlar. Bureko 6×6 modelinin arazi de zorlanmaması için Çekler çok doğru tercih yapmış ve kaput altını Amerikalılara emanet etmiş.

Bureko 6x6

Bureko 6×6 hakkında aktaracaklarım bu kadar. Sırada foto galeri var.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }