Oto Kokpit

Çamaşır Makinesi Ön Kapağından Su Sızması ve Çözümü

Günümüzün hızla gelişen teknolojileri yaşamın her alanında son derece yoğun ve sık bir şekilde kullanılıyor. İnsanların çok daha yüksek yaşam standartlarına sahip olabilmelerini ve modern dünya koşullarına uygun bir yaşam standardına sahip olabilmesini sağlamakta olan yeni nesil akıllı teknolojiler, günümüzde beyaz eşya teknolojileriyle bir araya Arçelik’in üstün teknolojik yapısı çerçevesinde geliyor. Akıllı çamaşır makinesi modelleri de Arçelik’in çamaşır yıkama işlemlerine çok daha modern standartlarda bir fonksiyonellik getirmesini sağlıyor. Bu çerçevede de tüm ev tekstili ürünlerinin ve çamaşırların yıkanmasını sağlamakta olan Arçelik çamaşır makinesi hem zamandan hem de maliyetten önemli oranda tasarruf sağlıyor. Ancak yoğun olarak kullanılan çamaşır makinesi zamanla arızalanabiliyor ki Soğanlık Arçelik Servisi merkezinde en sık şekilde çamaşır makinesinin kapağından su sızıyor sorunu görülmektedir.

camasir-makinesi-on-kapagindan-su-sizmasi-ve-cozumu

Son derece kaliteli teknolojilere ve 1.sınıf kalitede malzemelere sahip olsa da Arçelik markalı çamaşır makineleri zamanla başta yoğun kullanım olmak üzere çevresel faktörler veya kullanım hataları gibi hususlar dolayısı ile arızalanabiliyor. Bu tip arızalanmalar durumunda ise Göztepe Arçelik Servisi hızlı müdahaleleri ile çamaşır makinesinin yeniden ilk günkü performansına kavuşmasını sağladığı gibi daha uzun ömürlü bir kullanımının olmasını sağlamaktadır. Bu kapsamda çamaşır makinesinin kapağından su sızıyor gibi bir sorun meydana gelmesi durumunda deneyimli ve uzman teknik ekipler tarafından 3 olasılık değerlendirilmektedir.

 

İlk olasılık çerçevesinde çamaşır makinesinin ön kapağının esnemesi değerlendirilmektedir. Esneyen çamaşır makinesi kapağı, standart yıkama programı sırasında su kaçırır. Bunun önüne geçilebilmesi için makine kapağının değiştirilmesi gerekmektedir. İkincil olarak ise makinenin ön kapak menteşelerinde meydana gelen eğilme veya bozulmalar değerlendirilmektedir. Bu iki olasılık durumunda da çamaşır makinesi ön kapağı değiştirilerek, arızanın giderilmesi sağlanır. Çamaşır makinesinin ön kapağından su sızması sorunu için makine kapağında bulunan lastikte kontrol edilebilir. Eğer lastikte erime, delik veya aşınma meydana gelmiş ise sadece lastik değiştirilerek, ekonomik şekilde sorunun çözümü sağlanır. Böylelikle çamaşır makinesinin su kaçırma sorunu çözüme kavuşturularak, her zaman en yüksek performansı sunabileceği son derece kaliteli ve uzun ömürlü bir kullanım elde edilebilmesi mümkün oluyor. Kaynarca Arçelik Servisi tarafından makine parça değişiminde de sadece orijinal Arçelik yedek parça kullanılmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }