Oto Kokpit

Bu Görseller Audi E-Tron GT’ye Ait Olabilir

Bu Görseller Audi E-Tron GT’ye Ait Olabilir

Audi’nin elektrikli otomobiller üzerinde yaptığı yatırım tüm hızıyla devam ediyor. SUV olarak e-tron ile ciddi atılım yapan alman firma şimdi de Audi E-Tron GT ile elektrikli spor otomobil dünyasına girecek. Henüz bu araç hakkında resmi veriler ortaya çıkmadı. Fakat yakın zaman öncesinde basına sızdırılan patent görüntüleri Audi E-Tron GT’ye ait olabilir. İşte detaylar…


Audi E-Tron GT

Audi A7’ye yakın ebatlarda üretilmesi beklenen Audi E-Tron GT için henüz net bilgi yoktur. Fakat geçen sene lanse edilen konsept modelde açıklanan verilere göre 590 beygir güç üreten çift elektrikli motor bulunuyordu. 90 kWh’lik lityum iyon pillere sahip olan konsept araç Audi Wireless Charging sistemiyle gelecek ve % 80’lik şarjı 20 dakika da gerçekleştirecek şekilde üretilmişti. Seri üretim Audi E-Tron GT ise bu verilere benzer şekilde yollara çıkabilir.

Audi E-Tron GT Ne Zaman Çıkacak?

Patent görüntülerine döndüğümüzde ise bu görseller Audi E-Tron GT‘nin konsept versiyonunu fazlasıyla anımsatıyor. Fakat netleşen bilgi olmadığı için görsellerdeki aracın kesinlikle Audi E-Tron GT olduğunu söyleyemeyiz. 2020 yılının ikinci yarısından itibaren yollara çıkması beklenen Audi E-Tron GT hakkında şimdilik aktaracaklarım bu kadar. Gelişmeler oldukça paylaşmaya devam edeceğim.

Audi E-Tron GT Ne Zaman?

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.