Oto Kokpit

Audi’nin Elektrikli Yeni Coupe Modeli: e-tron GT concept

Elektrikli spor arabalar dünyasına yepyeni bir araç daha adım atıyor. Audi e-tron GT modeli konsept yüzüyle Los Angeles otomobil fuarında tanıtıldı. 4 kapılı coupe elektrikli otomobil olarak lanse edilen araç iki yıl içerisinde seri üretim olarak yollara çıkacak. İşte detaylar…


Audi e-tron GT concept

Audi, elektrikli arabalara fazlasıyla önem vermeye başladı. C sınıfını kompakt modellerinden en üst seviye araçlarına kadar dönüşümü başlatan Alman üretici, bu yolda “e-tron GT concept” versiyonuyla geleceğe dair bir adım daha atmış oldu.

Audi e-tron GT Ne Zaman Çıkacak?

Audi e-tron GT concept, iki elektrikli motoru ile 590 beygir güç üreten ve 400 kilometre menzilli spor araba olup 2.9 metre aks mesafesine sahip. Aracın motorları ön ve arka tekerlere entegre edilmiş olan iki elektrikli ünite olup e-quattro sistemi sayesinde dört tekerden çekiş sistemi sunuyor.

Audi e-tron GT concept Kokpiti

Konsept olarak lanse edilen ve seri üretime iki yıl sonra geçilecek e-tron GT için 90 kWh’lik lityum iyon piller kullanılmış. Audi’nin geliştirdiği Audi Wireless Charging sistemi ile kablosuz olarak şarj edilebiliyor. Pillerin kablolu olarak yüzde 80 kapasitede dolması sadece 20 dakika alırken, otomobil bu şarj ile 320 kilometre menzile sahip oluyor. Yükleme kısmında ise arkada 450 litre önde ise 100 litre olmak üzere toplamda 550 litre bagaj alanı sunuyor.

Audi e-tron GT tasarımı oldukça ilgi çekici ve şimdilik heyecanımızı diri tutan kısım aşağıdaki görseller olsun. İki yıl sonra seri üretimi gün yüzüne çıkınca daha detaylı şekilde bu aracı aktaracağım.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }