Sürücü Kursları Rehberi

Brezilyalı 2021 Yeni Volkswagen Nivus Tanıtıldı

Güney Amerika piyasası için Brezilya’da geliştirilen 2021 yeni Volkwagen Nivus tanıtıldı. Yeni Nivus, SUV araç sınıfının bir üyesi olarak heybetli bir görünüme sahip. Yükseltilmiş bir Volkswagen Polo gibi gözüken aracın plastik gövde kaplaması ve yüksekliği önemli özellikleri arasında.

2021 Yeni Volkswagen Nivus

Araç, iç mekan genişliği açısından segmentinin en iyileri arasında yer alıyor. Bagaj kapasitesi 415 litreyi bulan aracın içi son derece teknolojik ve sportif şekilde tasarlanmış. Yeni Nivus, sadece yükseklik olarak değil uzunluk olarak da son derece tatmin edici. 4266 mm uzunluğa sahip olan aracın yükseliği 1493 mm olarak göze çarpıyor. Aracın öne çıkan tasarım özellikleri arasında en dikkat çekicisi olarak eğimli tavan çizgisi gösterilebilir.

2021 Yeni Volkswagen Nivus Özellikleri

SUV araç sınıfına ait özellikleri barındıran araç, arkada birleşen LED lambalara sahip. Büyükçe bir tavan rüzgarlığı olan aracın standart 17 inç alaşım jantları bulunuyor. Heybetli görüntüsünün yanı sıra kullanıcısına son derece teknolojik deneyimler sunan aracın içerisinde 10 inçlik dokunmatik bir bilgi-eğlence ekranı bulunuyor. VW Play ekranında bulunan park yardımı, sigorta, müzik akışı ve navigasyon gibi pek çok uygulamaya sürücüler farklı uygulamalar da ekleyebiliyorlar.

2021 Yeni Volkswagen Nivus Kokpiti

Aracın motor kapasitesi ve güvenlik özellikleri ise son derece tatmin edici. Volkswagen Nivus’ta bulunan 1.0 litre TSI turboşarjlı üç silindirli benzinli motor, 114 beygir gücüne sahip. Ayrıca motor etanol çalışmaya da uygun ve bu durumda araç 126 beygir gücüne sahip olurken tork değeri 200 Nm’yi buluyor. Aracın motoruna 6 vitesli otomatik şanzıman eşlik ediyor. Yeni Nivus’ta bulunan Yorgunluk Dedektörü, Elektronik Stabilize Kontrolü, Anahtarsız giriş ve başlatma seçenekleri ve Otonom Acil Fren gibi sistemler ise aracı son derece güvenli bir otomobil haline getiriyor.

Aracın Güney Amerika piyasası için Brezilya’da geliştirildiğinden bahsetmiştik. Brezilya’da piyasaya sürülecek olan bu araç Güney Amerika ülkelerinde de boy gösterdikten sonra 2021 yılının üçüncü çeyreğinde Avrupalı sevenleri ile buluşacak. İlk olarak Brezilya ve ardından Arjantin’de piyasaya sürülecek olan araç Güney Amerika’nın ardından Avrupa kıtasında da sevilen arabalardan biri olacak.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git