Oto Kokpit

BMW 7 Serisinin Arızalarından Bıkan Adamın İlginç Tepkisi

BMW 7 Serisinin Arızalarından Bıkan Adamın İlginç Tepkisi

İmkanı olan her insan her şeyin en iyisini ve sorunsuz olanını kullanmak ister. Söz konusu otomobil ise üstün donanımlı, gösterişli ve bir o kadar da kaliteli araca binmek istenir. Estonya’daki BMW sürücüsü de benzer niyetlerle aldığı BMW 7 serisi aracı ile ilk zamanlar mutluyken daha sonra canından bezdirecek sorunlar yaşamış. Motorunda sensörlerin de, sürücü koltuğunda ve birçok noktasında arıza veren 7 serisi ile birçok sorun yaşamış. BMW’den de istediği dönüşü alamayınca tepkisini farklı şekilde dile getirmiş.


BMW 7 Serisi Arızaları

Estonya’da fotoğraflanan bu araç, 2016 yılında 12 bin kilometre’de iken satın alınmış. O zaman 122.700 euro ödeyen alıcı, aracıyla birkaç bin kilometre sorunsuz yolculuk geçirmiş. Fakat 18 bin kilometre de başlayan sorunlar zinciri 54.082 kilometreye kadar devam etmiş. Aracı sürücüsü canından nasıl bezmiş ise bu sıkıntısını dile getirmek için aracın yan tarafına arıza geçmişini yazdırmış. Yetmemiş birde at arabasına bağlayarak poz vermiş.

Estonya BMW 7 Serisi Arızası

Haftalarca arabasız kalan ve araç tamirlerinde defalarca araçsız kalmasından dolayı yolculuk başına 20 euro’dan 25 sefer taksi para ödemesi canını çok fazla yakmış. En can yakıcı sorunların motor, kompresör, direksiyon ve şanzıman değişimi ile çözülmeye çalışılmış. Fakat sorunlar bir türlü aşılmamış.

BMW 7 Serisi Kronik Sorunları

Araç sahibi geri ödeme istemesine BMW sıcak bakmamış. Aracına 80 bin euro teklif edilse de kabul etmemiş. Çünkü güncel fiyatı 173.000 euro olduğunu belirterek teklifi geri çevirmiş. Yaşadığı sıkıntılar ve bunların aşılamaması canını o kadar yakmış ki içindekileri tutup 7 serisinin üzerinde dile getirmiş. Sorunlar listesine şöyle bir göz attım da adamın yaşamadığı sorun kalmamış. Az önce saydıklarımın haricinde süspansiyon, sunroof, gösterge ekranı sorunu, klima arızası ve birçok sensör arızası da yaşamış. Araçtan o kadar bezmiş ki bir daha BMW almayacağını belirtmiş.

Umarım sorun kısa sürede çözülür de adamların fikirleri değişir. Çünkü BMW gerçekten güzel araçlar üretiyor.

BMW 7 Serisi Problemleri

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }