Oto Kokpit

Bir Kişi İçin Üretildi: Ferrari SP48 Unica

Ferrari yine farkını ortaya koydu. İsmi saklanan premium müşterisinin talebi ve istekleri üzerine “Ferrari SP48 Unica” adlı modelini üretti. Ferrari bu aracıyla istenildiği taktirde kişisel özel araç üreteceğini de açıkça belirtmiş olup kişiselleştirmenin zirvesini göstermiş. İşte detaylar…


Ferrari SP48 Unica

One-Offs adlı özel projeler programı kapsamında Ferrari kişinin talebi üzerine uygulamalar yapabiliyor. Fakat Ferrari SP48 Unica uygulamanın ötesinde bir çalışma olmuş. Bir müşterinin isteği üzerine sadece bir adet olarak üretilen SP48 Unica, fütüristik bir yüze sahip.

SP48 Unica, F8 Tributo ile ortak platformda geliştirilmiş. Delikli tasarımıyla dinamik görünüme sahip olan bu araç için aerodinamik denge oluşturulmuş. Bu araç F8 Tributo’dan farklı olarak ön tampon ve arka spoylerin altında yer alan motor soğutma kanalları barındırıyor. Bu hava akışını en iyi şekilde sağlanması için her birinin içinde ızgaralar bulunuyor.

Ferrari SP48 Unica Fotoğrafları

Yaşam alanına baktığımızda ise Ferrari SP48 Unica’nın koltuklarından kokpit kaplamasına kadar özel olarak tasarlanmış delikli alcantara kumaş kullanılmış. Kumaş üzerinde turuncu renklerde özenle yerleştirilmiş. Böylece dış görünümle uyum sağlanmış. Yine kokpit kısmında mat karbon fiber malzeme kullanılarak sportif kimlik en hırçın şekilde vurgulanmış.

Ferrari SP48 Unica‘nın sahibi bu araç için ne kadar ödeme yaptı bilinmiyor. Fakat tarihin en özel Ferrarilerinden birine sahip oldu. Sırada foto galeri var.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.