Oto Kokpit

Ayhancan Güven, Belçika Porsche GT3 Cup Challenge’da Galip Geldi

Ayhancan Güven, Belçika Porsche GT3 Cup Challenge’da Galip Geldi

Ülkemizi motor sporlarında gururla temsil eden Ayhancan, başarılarına bir yenisini daha ekledi ve bayrağımızı Belçika’da göndere çektirip İstiklal Marşımızı okuttu. 2018 Porsche GT3 Cup Challenge Benelux serisinde yarışan Ayhancan Güven, Belçika SPA pistinde gerçekleşen yarışların sekizincisinde podyuma birinci olarak çıktı.


Ayhancan Güven, Belçika Porsche GT3 Cup Challenge

Porsche GT3 Cup Challenge Benelux serisi yarışlarında ülkemizi Ayhancan Güven ve Berkay Besler temsil ediyor. 27-28 Temmuz tarihlerinde Belçika SPA pistinde 7. ve 8. yarışları gerçekleşti. 27 Temmuz Cuma günkü yarışta Ayhancan birinci tamamladı fakat yarış sonrası viraj ihlalleri kaynaklı 5 saniye ceza almasıyla sıralamada dördüncü olarak tamamladı. Berkay Besler’de 4. sırada bitiriş çizgisini geçmiş olsa da erken starttan dolayı 5 saniye ceza almasından dolayı 7. sırada tamamladı.

Bir sonraki gün ise 8. yarış yapıldı. Ayhancan bu sefer pole pozisyonunda başladı ve yarışı ilk sırada tamamladı. Berkay Besler ise, 6.sırada başlayıp iki sıra yükseldiği yarışın son metrelerinde patlayan lastiğine rağmen 4.sırada finişe ulaşmayı başardı.

Gururlarımız Ayhancan Güven ve Berkay Besler tebrik ederiz. Kendisini heyecanla takipteyiz. Bu arada Porsche GT3 Cup Challenge Benelux serisinin bir sonraki yarışı yani 9. ve 10. yarışları 15-16 Eylül tarihlerinde Belçika’nın Zolder pistinde gerçekleşecek. Pilotlarımıza başarılar diliyoruz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }