Sürücü Kursları Rehberi

Audi, CES’te Araç İçi Sinema Sistemini Tanıtacak

Otonom sürüşün adım adım ilerlediği otomotiv teknolojisine bir yenisini de Audi kazandıracak. Sinema sistemleri araca kadar taşınacak ve bu keyfi sürücü de seyir halinde yaşayacak. Audi araç içi sinema sistemi ile bu mümkün olacak. Ocak ayında gerçekleşecek olan Tüketici Elektroniği Fuarı’nda (CES) tanıtılacak olan bu sistem otonom sürüşün tamamen hayata geçmesi ile mümkün olacak.


Audi Araç İçi Sinema Sistemi

8-11 Ocak 2019 tarihlerinde Las Vegas‘ta düzenlenecek olan CES’te tanıtılacak olan bu sistem ile arabalı sinema konsepti yavaştan hayata geçirilmiş olacak. Bildiğiniz üzere otonom sürüş, arabanın sürücüden bağımsız şekilde belirlenen rota üzerinde kendi başına gitmesini sağlayan bir sistem ve bu konuda geliştirmeler sürüyor. Birçok araçta belirli seviyede kullanılmaya başlandı. Fakat tam otonom sürüş sorunsuz şekilde kullanıma henüz hazır değil.

Otonom sürüşün tam haliyle hayata geçmesiyle birlikte Audi, premium araçlarında “sürüş sırasında eğlence formatı” (on-the-road entertainment format) adını verdiği projesini hayata geçirmiş olacak. Böylece araç kendi halinde giderken sürücü ve yolcuların boş vakitleri yeni nesil araç eğlence sistemi ile değerlendirilmiş olacak.

Ayrıca Audi, fuarda ayrıca bir başka sistemi “Audi Immersive In-Car Entertainment”i de tanıtıyor olacak. Premium bir sedan modeline entegre edilen sistem, otomobil park halindeyken kullanılabiliyor, sürücü ve yolcuların araç içinde streaming hizmeti veren platformlarda yer alan sinema filmlerini izlemelerini sağlıyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git