Oto Kokpit

Sürücü Kursları Rehberi

Araçta Ruhsat Bulundurmama Cezası Ne Kadar? (2019)

03.05.2019
1.179
Araçta Ruhsat Bulundurmama Cezası Ne Kadar? (2019)
Adblue iptali - Arıza tespit cihazı - Ecuemulators

Trafikte otomobil kullanmanın bir takım kuralları vardır. Trafik ışıklarına ya da yol işaretlerine harfiyen uymak sizleri cezadan kurtarmıyor. Aracınızda her haliyle yola hazır olmalı. Hatta onun kimliği olan ruhsat bilgileri de tam ve eksiksiz olmalıdır. Ayrıca ruhsatı da araçta bulundurmanız gerekiyor. Eğer bu kurala uymazsanız cezai yaptırımla karşılaşabilirsiniz. Peki bu kapsamda 2019 yılında Araçta Ruhsat Bulundurmama Cezası Ne Kadar? Yazımızın devamına geçelim ve bu konuyu daha derinlemesine ele alalım.


Araçta Ruhsat Bulundurmama Cezası Ne Kadar?

Aracınızla trafiğe çıktığınız zaman ruhsatı mutlaka yanınızda bulundurmanız gerekiyor. Trafik Kanununa göre bu kurala uymayanlara idari para cezası yaptırımı uygulanıyor. 2019 Trafik Cezaları güncel bilgilere göre eğer bir çevirmede Araçta Ruhsat Bulundurmamadan dolayı yakalanırsanız üç farklı yaptırımla karşılaşıyorsunuz.

Trafik Cezası Madde 23/2-a uyarınca Araç tescil belgesini araçta bulundurmamak olarak tanımlanan suçtan dolayı Sürücülere karşı 92 TL para cezası uygulanır. Erken ödeme de % 25 indirimle 69 TL (15 gün içinde) olarak ödenebilir. Ayrıca 10 ceza puanı uygulanır ve Araç bilgileri doğrulanıncaya kadar ise Trafikten Men edilir.

Siz siz olun ve aracınızın ruhsatı yani araç tescil belgeleri olmadan trafiğe çıkmayın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.