Oto Kokpit

Araç Arıza Tespit Cihazları – SCR NOxEmulatör

Araç Arıza Tespit Cihazları – SCR NOxEmulatör

Şehir içi ve şehirlerarası yollarda hemen her gün mal ve can kayıplarının yaşandığı trafik kazaları meydana geliyor. Özellikle toplu taşıma araçlarında çok sayıda can kaybı oluyor. Kazaların önlenmesi için çeşitli tedbirler alınsa da önüne geçilemiyor. İçişleri Bakanlığının aldığı son kararla kaza nedenleri daha net tespit edilecek ve önlemler buna göre alınacak. Bu karar doğrultusunda otobüs, minibüs, servis araçları gibi araçlara artık kara kutu takılacak. Metadiag firması olarak biz de kara kutu üretimine ve satışına başladık. Otobüs ve minibüs kara kutu ihtiyaçlarınızı firmamızdan temin edebilirsiniz. Kara kutu sayesinde kazanın sürücü hatasından mı, yol durumundan mı yoksa araçtan mı kaynaklandığı kesin olarak tespit edilebilecek, nedenlere göre etkili önlemler geliştirilecek.

Arızalı araçların kaza yapma riski de çok yüksektir. Araçtaki arızanın doğru olarak tespit edilmesi ve giderilmesi birçok kazayı önleyecektir. Ancak yeni teknolojilerle üretilen günümüz araçlarında arıza tespiti yapmak eski yöntemlerle pek mümkün değildir. Bu araçlarda tüm sistemler elektroniktir ve ancak elektronik araç arıza tespit cihazları ile arızalar tespit edilebilir. Sistemlerde veya mekanik parçalarda meydana gelen arızalar aracın elektronik kontrol ünitesine iletilir ve göstergede uyarı ışığı yanar. Aracın kontrol ünitesine bağlanan arıza tespit cihazı bu kodları okuyarak arızanın hangi sistemde olduğunu ve arızanın neden kaynaklandığını gösterir. Arıza tespit cihazları ile arıza okuma-silme, adaptasyon kalibrasyon, canlı değerleri okuma gibi pek çok işlemi yapabilirsiniz.

Aracınız adblue sistemliyse ve adblue arızaları yüzünden sorun yaşıyorsanız ihtiyacınız olan SCR emulatör cihazlarını da METADIAG firmamızdan temin edebilirsiniz. Euro normları gereği günümüzde dizel yakıtlı ağır vasıta araçlarında ve iş makinalarında adblue sistemi kullanılıyor. Adblue yakıtı egzozdan çıkan zararlı gazları zararsız gazlar haline dönüştürüyor. Böylece hava kirliliğinin azalmasına önemli katkı sağlıyor. Ancak adblue yakıtı bulunmadığında ve adblue arızaları meydana geldiğinde ortaya çıkan sorunların giderilmesinde SCR emulatörmontajı yapılması gerekiyor. Firmamız her marka ve model araç için özel olarak tasarlanmış SCR emulatör cihazlarının da üretimini yapıyor. Emulatör araca kolayca monte edilebilir ve bir yıl garantilidir. Emulatör monte edildikten sonra adblue yakıtına ihtiyaç kalmıyor, aracın çekiş gücü artıyor, adblue arızaları meydana gelmiyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }