Oto Kokpit

Araç Arıza Tespit Cihazları – Kara Kutu – Euro 5 AdBlueEmulator

Araç Arıza Tespit Cihazları – Kara Kutu – Euro 5 AdBlueEmulator

Birçok önlem alınmasına rağmen ülkemizde trafik kazaları artmaya devam ediyor. Kazalara sürücü hataları, yol ve çevre durumu, araç arızaları gibi nedenler yol açıyor. Ayrıca pek çok kazada kaza nedeni kesin olarak tespit edilemiyor. Hatta sahte kaza raporları düzenlenerek sigorta şirketleri zarara uğratılıyor. Ama artık kara kutu uygulamasıyla kaza nedenleri kesin olarak tespit edilebilecek. 2019 yılı sonuna kadar bütün araçlara kara kutu takılması zorunluluğu getirildi. Bu uygulamayla kazaya yol açan nedenler kesin olarak tespit edilecek ve kaza raporları Emniyet Genel Müdürlüğüne gönderilecek. Devlet de kazaların önlenmesi için daha etkili önlemler alacak. Bu alandaki ihtiyacı karşılamak üzere Metadiag firmamız da kara kutu üretimine ve satışlarına başlamıştır.

Firmamız ayrıca elektronik sistemlerle donatılmış yeni nesil araçlarda arıza tespiti yapabilen arıza tespit cihazı da üretmekte ve satışını yapmaktadır. Neredeyse bütün sistemleri elektronik olan yeni nesil araçlarda eski yöntemlerle arıza tespit yapmak pek mümkün değildir. Ancak deneme yanılma yoluyla arızalar tespit edilir. Ama araç arıza tespit cihazları aracın motor beynine bağlanarak sistemlerdeki arızaların kolayca tespit edilmesini sağlamaktadır. Cihazın arıza okuma-silme, ecu güncelleme, canlı değerleri görüntüleme, adaptasyon-kalibrasyon, anahtar kodlama, servis ışığı sıfırlama gibi birçok özelliği bulunmaktadır. Türkçe dil desteği dışında İspanyolca, Almanca, İngilizce, Fransızca, Rusça, Japonca gibi dilleri de desteklemektedir. Arıza tespit cihazıyla arızalar kolayca tespit edilecek, zaman ve maddi kayıplar yaşanmayacaktır.

Adblue sistemiyle üretilmiş araçlar için geliştirdiğimiz adblue iptal cihazlarıyla da adblue arızalarını kolayca giderebilirsiniz. Euro 5 adblue emulator cihazları euro 5 normlarına göre üretilmiş tüm binek araçlarında, otobüs, kamyon, tır gibi ağır vasıta araçlarında, iş makinalarında adblue sistemini iptal etmektedir. Bu araçlarda yaşanan en büyük sorun bazı ülkelerde adblue sıvısının bulunmamasıdır. Sıvı bulunmadığında araçların çekiş gücü düşmekte, performansı azalmaktadır. Bazı markaların araçları ise sıvı tükendiğinde stop etmektedir. Adblue sıvısı yerine başka bir sıvı da kullanılamaz. Bu durumlarda en kesin çözüm adblue sistemini iptal etmektir. Aracın motor beynine adblue emulatör monte edilerek sistem devre bırakılır ve sıvı ihtiyacı kalmaz. Her marka aracınıza uygun kaliteli ve garantili adblue emulatör cihazlarını da Metadiag firmamızda bulacaksınız.

Detaylı bilgi için : https://www.metadiag.com.tr

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }