Oto Kokpit

Ankara Çankaya’da Ne Yapılır?

Ankara Çankaya’da Ne Yapılır?

Türkiye’nin başkenti olan Ankara’nın bir ilçesi olan Çankaya gezilecek görülecek yerleri ile kişilere  yapılacak pek çok aktivite imkanı sunar. Tarihi yapıları ile ön plana çıkan Çankaya’da oldukça keyifli vakit geçirmek mümkün hale gelir. Çankaya’da bulunan Kocatepe Camii gezilecek yerler arasında yer alıp kişilerin gezme rotasında mutlaka bulunması gereken yerler arasında yer alır. Çankaya’da bulunan çeşitli müze yerleri ziyaret edilip aynı zamanda ilçede bulunan Botanik Park gezilerek piknik, spor alanı gibi farklı yerlerde vakit geçirilebilir. Bunların yanı sıra Çankaya Köşkü de, Ankara’yı ziyaret etmeye gelen kişilerin mutlaka görmesi gereken yerler arasında bulunur. 

Ankara Çankaya’nın Neyi Meşhur?

Ankara’nın en önemli ilçelerinden biri olan Çankaya tarihi yapısı ve lezzetli yemekleri ile ön plana çıkar. Çankaya Ankara’nın gözde ilçelerinden biri olmakla beraber tarihi, yapay ve doğal güzellikleri ile ön plana çıkar. Yediden yetmişe herkesin uğrak mekanlarından biri olan Çankaya yüce önder Atatürk’ün ebedi istirgahının bulunduğu yer olmakla beraber her yıl onlarca yerli ve yabancı turisti ağırlar. Anıtkabir’i ile meşhur olan Çankaya aynı zamanda lezzetli yemekleri ile de ziyaretçilerini memnun eder. Ankara simidi hakiki pekmezle yapılıp özellikle Ankaralıların vazgeçilmez kahvaltılıklarından biridir. Bunun yanı sıra çubuk turşusu ile de meşhur olan Çankaya’da konaklayacak pek çok otel bulunur. Pek çok bütçeye hitap eden Çankaya otellerini neredekal.com sitesi ile inceleyebilirsiniz.

 

Ankara Çankaya Konaklama Seçenekleri

Ankara’nın kalbi olan Çankaya tarihi, kültürel tatil yapmak isteyen kişilerin sıklıkla uğradığı yerler arasında yer alır. Buraya gelen yerli ve yabancı turistlerin kaldığı pek çok yer bulunmakla beraber Ankara otelleri farklı konseptleri ile ziyaretçilere hizmet sunar. Birbirinden farklı ve ayrıcalıklı özellikleri bulunan bu oteller kişilerin kalırken hem huzuru hem de rahatı yaşadığı yerlerdendir. Aynı zamanda her bütçeye uygun fiyat aralıklarında yer alan otel seçenekleri bulunan bu otelleri neredekal.com sitesi üzerinden inceleyebilir ve buralara gitmeden önce fikir sahibi olunur. Otellerin yanı sıra pansiyon, suit gibi yerlerin de bulunduğu Çankaya farklı seçenekleri ile ziyaretçilerine farklı imkanlar sunar.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }